Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Kryminałki: Zainstalowała aplikację do płatności telefonem wykorzystując kartę koleżanki

Przed Sądem Rodzinnym odpowie 16-letnia mieszkanka powiatu, która zainstalowała w swoim telefonie aplikację, za pomocą, której mogła dokonywać płatności. Wykorzystała do tego kartę bankomatową oraz telefon koleżanki. Po tym kilkunastokrotnie korzystała z aplikacji płacąc za drobne zakupy.

Kryminalni międzyrzeckiego komisariatu uzyskali informację, o włamaniu na konto młodej mieszkanki gminy Międzyrzec Podlaski. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że udział w tym zdarzeniu może mieć nastoletnia znajoma pokrzywdzonej.

16-latka prawdopodobnie wykorzystując nieuwagę swojej koleżanki i chwilowy dostęp do jej karty płatniczej i telefonu, zainstalowała już na swojej komórce aplikację do płatności telefonem. Po tym od września ubiegłego roku do połowy lutego kilkunastokrotnie korzystała z aplikacji włamując się na konto koleżanki i płacąc za drobne zakupy czy pizzę.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci potwierdzili swoje ustalenia. Zabezpieczyli też telefon należący do 16-latki. Choć ta twierdziła, że nie ma nic wspólnego ze sprawą kryminalni odzyskali usuniętą aplikację i korespondencję bankową. O dalszym losie nastolatki zadecyduje Sąd Rodzinny.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama