Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

„Stop agresji na drodze”. Nielegalne wyścigi. Mandaty. Weekendowe działania bialskiej drogówki

Niemal 50 wykroczeń oraz 2 zatrzymane dowody rejestracyjne to efekt sobotnich działań policjantów bialskiej drogówki w ramach akcji „Stop agresji na drodze”. Były one wymierzone w kierowców przejawiających agresywny i brawurowy styl jazdy oraz miały na celu zapobieganie nielegalnym wyścigom. Większość popełnionych wykroczeń wiązało się z przekroczeniem dozwolonej prędkości, również powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Kierowcy mieli na swoim koncie również inne „grzeszki drogowe”.

W sobotni wieczór policjanci bialskiej drogówki przeprowadzili na terenie miasta akcję „Stop agresji na drodze”. Jej celem było zwalczanie agresywnych i brawurowych zachowań kierowców oraz zapobieganie nielegalnym wyścigom samochodowym. Dodatkowo istotnym elementem prowadzonych działań było eliminowanie z ruchu drogowego pojazdów naruszających normy emisji hałasu. Podczas działań mundurowi skontrolowali niemal 50 pojazdów ujawniając tyle samo wykroczeń.

Niezmiennie znaczna część naruszeń dotyczyła nadmiernej prędkości. W dwóch przypadkach młodzi kierowcy przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Na ulicy Janowskiej 23-letni mieszkaniec Siedlec kierujący Mercedesem, jechał 114 km/h przekraczając tę dozwoloną o 64 km. W drugim przypadku 19-letni bialczanin pędził ulicą Celników Polskich BMW z prędkością 102 km/h. W obydwu przypadkach na nieodpowiedzialnych kierowców nałożone zostały wysokie mandaty, a ich konta wzbogaciły się kolejno o 14 i 13 punktów karnych. Stracili oni również uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.

Mundurowi zatrzymali też dwa dowody rejestracyjne kontrolowanych aut za „zbyt głośny wydech” oraz używanie opon z umieszczonymi w nich elementami przeciwślizgowymi. W jednym przypadku skierowany został wniosek o ukaranie kierowcy do sądu.

Policyjne kontrole pojazdów miały przede wszystkim działanie prewencyjne i zapobiegające przeprowadzeniu nielegalnych wyścigów. Nasze działania są niezbędne, aby na drogach było bezpiecznie i będą cyklicznie powtarzane na terenie powiatu.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama