Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

XIX edycja Marszów na Orientację pamięci Doroty i Andrzeja Miąskiewiczów w Wisznicach (galeria)

W dniu 2 marca br. już po raz dziewiętnasty Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne przy Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach zorganizowało Marsze na Orientację pamięci Doroty i Andrzeja Miąskiewiczów.

Głównym celem imprezy krajoznawczo-turystycznej było uczczenie pamięci tragicznie zmarłych nauczycieli wisznickich szkół, propagatorów idei krajoznawstwa i turystyki w regionie Doroty i Andrzeja Miaskiewiczów, którzy zginęli w wypadku polskiego autokaru na Węgrzech w 2001r., a także praktyczne potwierdzenie umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem, propagowanie aktywnych form wypoczynku i turystycznych marszów na orientacje oraz poznawanie walorów Wisznic i regionu.

W tym roku szkolnym ta cykliczna impreza miała charakter lokalny. Uczestniczyli w niej uczniowie ze Szkół Podstawowych w Dubicy, Polubiczach, w Wisznicach oraz uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Wisznicach. W sumie na linię startu zgłosiło się ponad 100 uczestników, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Na klasyfikację generalną składały się dwie konkurencje: marsz na orientację oraz konkurs sprawdzający wiedze krajoznawczo – turystyczną z województwa lubelskiego. Po uroczystej inauguracji delegacja młodzieży udała się na cmentarz, gdzie zostały zapalone znicze na grobie Doroty i Andrzeja Miąskiewiczów. Pamięć ofiar uczczono chwilą ciszy.

Podczas podsumowania wręczono pamiątkowe znaczki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe w każdej kategorii wiekowej dla pierwszych dziesięciu osób. Był to głownie sprzęt sportowy i turystyczny. Sponsorem XIX Marszów na Orientację było Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej oraz Gospodarstwo Sadownicze Moniki i Dariusza Szpruch. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

materiał: LO Wisznice
tekst i zdjęcia: opiekun SKKT Dorota Dokudowicz-Potiopa
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama