Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Janów Podlaski: Kolejne spotkanie bialskich policjantów z dziećmi i młodzieżą z Ukrainy

Wczoraj bialscy policjanci spotkali się z kolejną grupą dzieci z Ukrainy, które spędzają tygodniowe ferie zimowe w Janowie Podlaskim. Funkcjonariusze wspólnie z WORD Biała Podlaska przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Spotkanie z przewodnikami psów służbowych, rozmowa z technikiem kryminalistyki czy pokaz sprzętu w tym symulatora dachowania to tylko niektóre z nich.

Dzięki współpracy IPA Polska, władz samorządowych oraz Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego Hotel „Zamek Janów Podlaski” grupa ponad 200 dzieci wraz z opiekunami spędza swoje ferie z dala od działań wojennych. To już piąty turnus podczas którego młodzi ludzie odpoczywają i regenerują siły.

W działania włączyła się również bialska komenda. Funkcjonariusze komendy miejskiej jak też janowskiego komisariatu spotykają się z uczestnikami turnusów, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić im czas spędzony w naszym kraju. Wczoraj odbyło się kolejne takie spotkanie. Bialską komendę reprezentował Zastępca Komendanta Miejskiego w Białej Podlaskiej nadkom. Mariusz Kononiuk. Dzieci i młodzież odwiedził też Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej Pan Igor Dzikiewicz.

W trakcie spotkania młodzi ludzie mieli okazję dowiedzieć się wiele o pracy bialskich policjantów i funkcjonowaniu służby w naszym kraju. Jedną z atrakcji, która wzbudziła wśród najmłodszych wiele emocji było spotkanie z mł. asp. Mariuszem Wójcikiem oraz sierż. szt. Dariuszem Koczkodajem– przewodnikami psów służbowych oraz ich pupilami. Policjanci opowiedzieli o codziennej służbie z „czworonożnymi funkcjonariuszami”, przedstawili też namiastkę ich umiejętności podczas pokazu.

Był tez czas na spotkanie z technikiem kryminalistyki. Asp.szt. Dariusz Dzięcioł przybliżył tajniki swojej pracy. Poza wykładem odbyła się również „część praktyczna”. Na spotkanie funkcjonariusz zabrał ze sobą walizkę z „policyjnymi akcesoriami”. Wyjaśnił do czego służą wszystkie przedmioty, z których korzysta się przy zabezpieczaniu śladów kryminalistycznych. Dzieci miały też okazję wsiąść za kierownicę radiowozu, a także sprawdzić jak działa symulator dachowania.

Podczas spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe przygotowane przez WORD w Białej Podlaskiej oraz słodkie upominki przygotowane przez firmę Bakalland S.A. z Janowa Podlaskiego.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama