Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Janów Podlaski: Mundurowi na spotkaniu z dziećmi i młodzieżą z Ukrainy

Przed weekendem bialscy policjanci kolejny już raz spotkali się z dziećmi z Ukrainy, które spędzają tygodniowe ferie zimowe w Janowie Podlaskim. Dzięki współpracy wielu instytucji i organizacji młodzi ludzie wraz z opiekunami mogą odpocząć z dala od działań wojennych. Mundurowi przygotowali na spotkanie wiele atrakcji, m.in. spotkanie z przewodnikiem psa służbowego oraz technikiem kryminalistyki. Opowiedzieli też o swojej codziennej służbie.

Dzięki współpracy IPA Polska, władz samorządowych oraz Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego Hotel „Zamek Janów Podlaski” grupa ponad 200 dzieci wraz z opiekunami spędza swoje ferie z dala od działań wojennych. W każdym z 5 tygodniowych turnusów młodzi ludzie odpoczywają i regenerują siły.

W działania włączyła się również bialska komenda. Funkcjonariusze komendy miejskiej jak też janowskiego komisariatu spotykają się z uczestnikami turnusów, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić im czas spędzony w naszym kraju. Przed weekendem odbyło się kolejne takie spotkanie.

Podczas wizyty młodzi ludzie mieli okazję dowiedzieć się wiele o pracy bialskich policjantów. Funkcjonariusze przedstawili pokrótce specyfikę poszczególnych wydziałów. Opowiadali również o codziennej często trudnej i odpowiedzialnej służbie, dającej jednak dużo satysfakcji i zadowolenia. Policjanci przypominali też o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nie zabrakło wiec informacji dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach, a w szczególności bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i obowiązku korzystania z elementów odblaskowych.

Wiele emocji przyniosły spotkania z przewodnikami psów służbowych i ich pupilami. Policjanci przedstawili też namiastkę umiejętności czworonogów podczas krótkiego pokazu.

Dodatkową atrakcją były spotkania z technikami kryminalistyki, który przynieśli ze sobą walizki kryminalistyczne. Policjanci wyjaśnili do czego służą wszystkie przedmioty, z których korzysta się przy zabezpieczaniu śladów kryminalistycznych. Przedstawione zostały również niektóre sposoby ujawniania i zabezpieczania śladów biologicznych, mechanoskopijnych i traseologicznych.

Na zakończenie każdego ze spotkań dzieci otrzymały elementy odblaskowe przygotowane przez WORD w Białej Podlaskiej oraz słodkie upominki przygotowane przez firmę Bakalland S.A. z Janowa Podlaskiego.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama