Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

III Memoriałem o puchar prezydenta Białej Podlaskiej piłkarze uczcili pamięć Janusza Daniluka i Artura Osypiuka (film) (galeria)

Dwanaście drużyn piłkarskich z terenu powiatu bialskiego wzięło udział w III Memoriale Janusza Daniluka i Artura Osypiuka o puchar prezydenta Białej Podlaskiej. Niepokonana okazała się drużyna Twierdza Kobylany, a jeden z jej piłkarzy, Bartłomiej Klekotka, zyskał tytuł najlepszego zawodnika turnieju.

Do turnieju przystąpiły drużyny: Centrum Sas, Granica Terespol, SSPNL – OKS Biała Podlaska, Huragan Junior Międzyrzec Podlaski, Podlasie 1983 Biała Podlaska, LUCS Biała Podlaska, Podlasie Biała Podlaska, Kiera Team, Lutnia Piszczac, Twierdza Kobylany, Huragan II Międzyrzec Podlaski i KS Drelów.

Najlepszym wynikiem rozgrywek może pochwalić się Twierdza Kobylany, która nie przegrała żadnego ze starć z przeciwnikami.

Turniej, który pozwolił uczcić po raz trzeci już pamięć byłego prezesa TOP54 Biała Podlaska i Podlasia Biała Podlaska Janusza Daniluka oraz byłego zawodnika Lutni Piszczac, Huraganu Międzyrzec Podlaski i Podlasia Biała Podlaska Artura Osypiuka, zorganizował Klub Podlasie z Białej Podlaskiej we współpracy z prezydentem miasta Michałem Litwiniukiem, którego puchar był najwyższą nagrodą w rywalizacji oraz dziennikarzem sportowym Mateuszem Połynką.

Piłka nożna interesowała mnie już od małego dziecka, zostałem dziennikarzem sportowym w gazecie „Wspólnota”, prowadzę m.in. portal w Ostrołęce, „Biała się dzieje”, pracuję w Ostrowii Mazowieckiej, w Przeglądzie Sportowym, czasami piszę do ogólnopolskich mediów. Piłka nożna to moja miłość, dziś występuję również w drużynie Podlasia, w której chciałem grać jako piłkarz. Marzyłem o tym, nigdy się to nie udało, ale dziś przy okazji memoriału mogę wystąpić w koszulce tego klubu. Janusz Daniluk i Artur Osypiuk to ważne postaci w świecie sportu. Postanowiłem, że dopóki będę miał siłę i możliwość, będę czcić ich pamięć i organizować turnieje – wyjaśnia Mateusz Połynka.

To spotkanie ma bardzo symboliczny wymiar, dlatego że wszyscy ci, którzy kiedyś przyczynili się do rozwoju piłki nożnej w Białej Podlaskiej, marzyli o tym, aby Podlasie miało w końcu nową arenę, piękny stadion. I dziś ten turniej odbywa się w nowej hali sportowej wybudowanej w ubiegłym roku, będącej częścią kompleksu sportowego stadion miejski – stwierdza prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama