Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

31 finał WOŚP w Leśnej Podlaskiej (film) (galeria)

Wójt Gminy Leśna Podlaska, Szkoła Podstawowa i Gminny Ośrodek Kultury w Leśnej Podlaskiej zaprosili mieszkańców gminy w dniu 29 stycznia do Zespołu Placówek Oświatowych na 31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W programie wydarzenia znalazły się m.in. występy artystyczne, licytacje, rozgrywki piłki siatkowej, bezpłatne badania profilaktyczne i kiermasz smakołyków.

Aktualizacja z dnia 1 lutego 2023 r.

Podczas 31 finału WOŚP w Leśnej Podlaskiej zebrano łącznie 18.421,76 zł i 2 euro.

____

Wszelkie działania podjęte przez mieszkańców gminy przyniosły wstępną kwotę 20 tysięcy złotych, jednak może się ona zmienić, ponieważ wciąż trwa zliczanie wszystkich wpływów. Z samych licytacji osiągnięto kwotę 7 tys. złotych.

____

Wydarzenie otworzyła hymnem WOŚP zagranym na skrzypcach Magdalena Sylwesiuk, absolwentka leśniańskiej szkoły, obecnie uczennica II klasy LO im. E. Plater w Białej Podlaskiej oraz uczennica szkoły muzycznej. Na scenie tego dnia prezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Leśnej Podlaskiej uczęszczające na zajęcia taneczne „Kids Team„, wystąpiła solistka Wiktoria Szczepanowska – uczennica drugiej klasy o profilu muzycznym LO im. S. Staszica w Białej Podlaskiej (laureatka wielu konkursów na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim, stypendystka Prezydenta Miasta Biała Podlaska, która szlifuje swój talent pod okiem K. Olesiejuka i A. Oberda-Alimbajew studio SING IT w Lublinie), zatańczyli również członkowie Szkoły Tańca BOOGIE TOWN.

Spotykamy się w bardzo dobrej atmosferze, rozmawiamy, ślemy do siebie uśmiechy, jest radośnie i miło. Ale to dzięki temu, że organizowany jest już kolejny finał WOŚP w Leśnej Podlaskiej. Jak co roku od 2017 r., bo wtedy zaczęliśmy, dopisuje frekwencja, ale w tym roku wyjątkowo jest naprawdę dużo osób. To cieszy, liczymy na to, że przełoży się to na pieniądze zebrane do puszek i będzie ich coraz więcej dla dobra nas wszystkich, bo przecież z sepsą walczymy wszyscy. Znałem wiele osób, które sepsa zabrała i mam świadomość tego, z jakim poważnym wyzwaniem mierzymy się w tym roku – podkreślił podczas wydarzenia wójt Leśnej Podlaskiej Paweł Kazimierski. – Leśna Podlaska jest naprawdę hojna i empatyczna, to miejsce specyficzne, które potrafi się dzielić i rozumie potrzeby drugiej osoby.

 

Superbohaterzy rozegrali mecz piłki siatkowej, w którym sędziowała Honorata Godlewska, a strażacy z OSP Leśna Podlaska zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy. Dodatkowo uczestnicy finału mogli liczyć na dmuchańce i animacje dla dzieci ze studentkami Koła Naukowego „Klub Pedagoga” Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, a także skorzystać ze strefy sportowej i wykręcić na bieżni i rowerze stacjonarnym kilometry dla WOŚP. W ramach wydarzenia można było zbadać poziom cukru we krwi i ciśnienie.

O coś dla ciała zadbały członkinie KGW, które przygotowały kiermasz specjałów, pojawiło się również słodkie stoisko ZSRCKR w Leśnej Podlaskiej.

Najważniejszym punktem finału były oczywiście licytacje gadżetów WOŚP i przedmiotów ofiarowanych przez mieszkańców. Licytację poprowadziła sekretarz gminy Anna Bąkowska.

 

materiał: Radio Biper Gmina Leśna Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama