Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Bialski bal karnawałowy dla rodzin zastępczych (film) (galeria)

Na balu karnawałowym, który Prezydent Miasta Biała Podlaska oraz Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej zorganizowali w dniu 18 stycznia w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej, bawili się wspólnie członkowie całych rodzin, w których sprawowana jest piecza zastępcza. Świetna muzyka, barwne stroje karnawałowe i uśmiechy na twarzach dzieci to najważniejsze elementy tego integrującego społeczność wydarzenia.

To pierwszy taki bal karnawałowy dla rodzin zastępczych z terenu miasta Biała Podlaska. Jego organizacji podjęli się przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy tego dnia wcielili się również w role animatorów dobrej zabawy.

Przybyłych na wydarzenie gości powitała dyrektor instytucji Ewa Borkowska, natomiast w imieniu prezydenta przybył na bal naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Stanisław Romanowski. – To bardzo ważne, że po czasach pandemii, która na dwa lata zablokowała możliwość spotkań, ponownie możemy się spotykać, bawić i cieszyć w nowym 2023 roku. W imieniu prezydenta miasta chcę państwu podziękować za ten codzienny trud opieki, pomocy i radości, którą obdarzacie tych młodych ludzi. Wychowanie to niezwykły trud i odpowiedzialność. Wykonujecie to posłannictwo w sposób wzorowy. Dziękuję za tę miłość i ciepło, jakie przekazujecie tym, którzy tego bardziej potrzebują – zwrócił się do przedstawicieli rodzin zastępczych Stanisław Romanowski, składając jednocześnie życzenia pomyślności na nowy rok. 

Wydarzenie nie mogło by się odbyć w tak ciekawej oprawie gdyby nie partnerzy organizatorów. Słodkości dla imprezowiczów zapewnili cukiernia „Wójcik” z Białej Podlaskiej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej funkcjonujące przy Caritas Diecezji Siedleckiej, a samą imprezę poprowadził animator Dj FanTomasz.

Warto wspomnieć, że już w najbliższym czasie przy ul. Kolejowej 1 w Białej Podlaskiej zostanie otwarty nowy wyremontowany ośrodek, w którym będzie miał swoją siedzibę rodzinny dom dziecka. – To jest coś, co możemy robić, w taki sposób możemy wspierać pomoc, którą państwo niesiecie. Jako samorząd miejski będziemy wspierać i pomagać, na ile to możliwe organizacyjnie, zawsze możecie na nas liczyć – zapewnił naczelnik Romanowski.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama