Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Caritas przygotowała dzieciom ferie

Łyżwy, kino i wycieczki – to i wiele więcej czeka w tym roku na najmłodszych podczas ferii zimowych w świetlicach Caritas Diecezji Siedleckiej. Organizacja prowadzi dwie placówki w Siedlcach, a trzecią w Parczewie. Korzysta z nich łącznie 90 dzieci.

W naszych świetlicach wspieramy rodziców w wychowaniu dzieci. Rodziny te często borykają się z różnymi problemami i wymagają wsparcia. Dlatego przez cały rok nasi podopieczni mają zapewnioną profesjonalną opiekę. Dzieci przychodzą do nas zazwyczaj po zajęciach szkolnych. Staramy się stworzyć optymalne warunki do ich prawidłowego rozwoju społecznego. Wiemy, że to inwestycja w przyszłość naszej Ojczyzny. Chcemy, aby tegoroczne ferie zimowe dzieci spędziły ciekawie, wśród kolegów i koleżanek – tłumaczy ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Siedlce:

Świetlica Socjoterapeutyczna przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 i Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza przy ul. Floriańskiej 3 będą czynne dla dzieci w dniach 13-26 lutego w godz. 10:00-15:00. – Na początku ferii będziemy świętować wspólnie Walentynki. Przygotowaliśmy dla dzieci mnóstwo zabaw świetlicowych i zajęć tematycznych. Z pewnością nie będą się nudzić! Zaplanowaliśmy też wyjścia na miasto – mówi Karolina Sałasińska, kierownik siedleckich świetlic Caritas Diecezji Siedleckiej. Najmłodsi siedlczanie będą grać drużynowo w tenis stołowy, rozwiną swoje zdolności plastyczne i obejrzą interesujące filmy. Natomiast zajęcia kulinarne w ramach Programu „ŻÓŁTY TALERZ” pozwolą im pogłębić wiedzę o zdrowym odżywianiu. Z siedleckich świetlic, prowadzonych przez organizację, korzysta aktualnie 10 dzieci z Ukrainy.

Parczew:

Świetlica Socjoterapeutyczna przy ul. Kościelnej 53 otwarta będzie dla dzieci w drugim tygodniu ferii, czyli 23-27 stycznia w godz. 9:00-14:00 (pierwszy tydzień maluchy wykorzystają na odpoczynek i rodzinne wyjazdy). – Wśród zapewnionych atrakcji będą: łyżwy, kino, wycieczka do siedziby Caritas w Siedlcach oraz wizyta w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Parczewie. Dodatkowo odbędą się warsztaty plastyczne, kulinarne oraz bal karnawałowy – mówi Aneta Daszczuk, kierownik parczewskiej świetlicy Caritas Diecezji Siedleckiej.

Więcej informacji: Karolina Sałasińska, tel. 513-503-880, Aneta Daszczuk, tel. 507-058-866.

materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst, zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama