Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Mlekovita wśród laureatów XVII edycji programu Marka Lubelskie

Znamy laureatów XVII edycji programu Marka Lubelskie. Dziesięć firm z regionu, wśród nich Mlekovita, odbierze swój certyfikat podczas uroczystej gali, która odbędzie się 11 lutego br. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Tego wieczoru poznamy również nowych Ambasadorów Województwa Lubelskiego za 2022 rok. Łącznie to już 101 podmiotów, które mogą pochwalić się znakiem towarowym Marka Lubelskie.

14 grudnia ubiegłego roku po raz XVII zebrała się Kapituła projektu gospodarczego Marka Lubelskie. W posiedzeniu uczestniczył Zarząd Województwa Lubelskiego na czele z przewodniczącym Marszałkiem Województwa Lubelskiego Jarosławem Stawiarskim. W skład weszli także przedstawiciele uczelni wyższych oraz lokalnych mediów. To oni wskazali dziesiątkę laureatów. – W tej grupie dominują firmy rodzinne, które od lat z ogromną starannością dbają o swoje biznesy. Certyfikat to dla nich, nie tylko duża satysfakcja, ale również wymierne korzyści. Wielu laureatów podkreśla, że znak Marka Lubelskie uwiarygadnia ich w oczach polskich i zagranicznych kontrahentów – podkreśla marszałek Jarosław Stawiarski.

Nabór do projektu gospodarczego Marka Lubelskie trwał od 5 listopada do 5 grudnia 2022 roku. W tej edycji wpłynęły 23 zgłoszenia, wszystkie przeszły ocenę formalną i merytoryczną zgodnie z regulaminem. Kapituła wybrała 10 firm prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa lubelskiego:

Darex Producent Koszul Sp. z.o.o Sp. K. (branża odzieżowa)
Firma Darex istnieje na rynku polskim od 1993 roku. Specjalizuje się w produkcji koszul – głównie męskich. Doświadczenie, nowoczesne maszyny oraz wyspecjalizowany zespół pracowników sprawia, że firma jest w stanie sprostać różnorodnym wymaganiom stawianym przez klientów. Firma szyje koszule z materiału pozyskanego z recyklingu.

Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA (branża spożywcza)
Firma od ponad 90 lat zdobywa zaufanie klientów i wyznacza trendy na rynku, proponując najwyższej jakości produkty mleczarskie. Zajmuje się przetwórstwem mleka i wyrobów serów, oferując największy wybór nabiału w Polsce i w Europie. MLEKOVITA to firma o długoletniej tradycji i ugruntowanej marce w Polsce i za granicą. W 22. zakładach produkcyjnych przetwarzanych jest 8 milionów litrów mleka. Spółdzielnia posiada zakłady produkcyjne na terenie województwa lubelskiego: Biała Podlaska, Łaszczów oraz Tomaszów Lubelski. Firma ma stuprocentowy kapitał Polski.

PINUM Rafał Pikul (DEERHORN) (branża usługowa)
Firma prowadzi sprzedaż mebli loftowych na terenie całego kraju oraz za granicą. Celem firmy jest promocja produktów (meble loft premium) i usług z wykorzystaniem proekologicznych rozwiązań. Firma używa naturalnych surowców, tj. litego drewna dębowego i stali, które można wykorzystywać ponownie.

RST Roztocze Sp. z o.o. (branża produkcyjno-mechaniczna)
RST Roztocze jest największą firmą w Polsce z największym doświadczeniem, w Europie, jednym z liczących się producentów zamknięć przemysłowych. Przedsiębiorstwo prowadzi działania proekologiczne m.in. w procesie produkcyjnym wykorzystuje urządzenia, które wielokrotnie przedłużają żywotność różnych materiałów np. zużyte oleje służą do smarowania części mechanicznych maszyn i urządzeń. RST Roztocze kładzie także duży nacisk na efektywność energetyczną.

GREEN SORT Sp. z o.o. (branża usługowa)
Firma zajmuje się produkcją maszyn i urządzeń dla branży sadowniczej. Uczestniczy regularnie w targach branżowych na rynku ogólnopolskim. Przedsiębiorstwo samodzielnie opracowuje innowacyjne rozwiązania, posiada własne maszyny i zasoby kadrowe. Firma prowadzi działania proekologiczne – zastosowana technologia produkcji sortownic nie powoduje powstawania odpadów w procesie produkcji.

Rigel Sylwia Wnuk (branża spożywcza)
Jednoosobowe przedsiębiorstwo, które powstało w 2018 roku, zajmuje się produkcją różnych rodzajów kaw i herbat, m.in.: Guetamala Średnio Palona, Colombia Jasno Palona, Costa Rica Ciemno Palona.

Agnieszka Sienkiewicz Winnica Sienkiewicz (branża spożywcza)
Winnica znajduje się na terenie regionu Małopolskiego Przełomu Wisły. Teren, na którym uprawiane są winne krzewy, tworzą gleby ilaste i żwirowe, co pozwala na uzyskanie aromatycznych, mineralnych win. Obecnie w winnicy uprawianych jest 9 odmian winorośli.

BiGrim Grzegorz Maryniowski (branża spożywcza)
Firma BiGrim to rodzinny biznes. Firma zajmuje się produkcją naturalnych soków z jabłek, rokitnika i innych owoców. Została doceniona zarówno na rynku lokalnym, jak i na poziomie wojewódzkim i krajowym. W jej ofercie znaleźć można takie produkty jak sok z rokitnika czy olej z rokitnika.

GNIECKI S.C. (branża spożywcza)
Firma świadczy usługi cateringowe pod marką Wschodni Smak na terenie Polski. Stosuje technologię ekologiczną i proekologiczną, m.in. korzysta z urządzeń produkujących energię ze źródeł energii odnawialnej.

Gospodarstwo Ogrodnicze Szczepanówka Elżbieta Buła (branża spożywcza)
Gospodarstwo prowadzi działalność w branży przetwórstwa owoców i warzyw oraz produkcji produktów spożywczych. Surowce do przetwórstwa pochodzą z własnych upraw – z sadów owocowych oraz pól uprawnych. W gospodarstwie prowadzona jest zintegrowana produkcja roślin. Na terenie gospodarstwa znajduje się pasieka pszczoły miodnej, murarki ogrodowej oraz domki dla trzmieli. Ponadto prowadzone są zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży w zakresie ochrony środowiska, pszczelarstwa i rolnictwa.

Marka Lubelskie to znak jakości

Projekt gospodarczy Marka Lubelskie realizowany jest od 2007 roku. Jego organizatorem jest Województwo Lubelskie. Wśród firm króluje branża spożywcza. Pozostałe to: medyczna, usługowa, mechaniczno-produkcyjna, budowlana, odzieżowa, IT, turystyczna i ogrodnicza. Celem projektu Marka Lubelskie jest tworzenie efektu „place of origin”, czyli identyfikacji produktów wysokiej jakości z miejscem ich pochodzenia, a także promocja produktów i usług wytwarzanych na terenie województwa lubelskiego poprzez nadawanie im zastrzeżonego znaku towarowego – Marka Lubelskie. Tworzenie efektu „place of origin” wskazuje na miejsce pochodzenia, które często traktowane jest przez klientów jako dodatkowa zaleta, mająca wpływ na wybór artykułów. Podstawowym warunkiem uczestnictwa w projekcie jest prowadzenie działalności na terenie województwa co najmniej od 24 miesięcy.

 

materiał, tekst: Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy Kancelarii Marszałka WL
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama