Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Kalejdoskop Funduszu Sołeckiego Gminy Biała Podlaska: Hola

Hola. 198. mieszkańców na dzień 21 września 2022 roku. Mieszkańcy odkrywają, że stąd zupełnie niedaleko a ponadto dobrą - bo krajową trasą - do pobliskiego miasta. Na boom budowlany tu jednak dopiero czekają. Rada Sołecka przeznacza swoje środki z Funduszu Sołeckiego na naprawę i remonty głównej drogi przez wieś.

Hola
Fundusze Sołeckie na terenie miejscowości od kilku lat kierowane są na remont nawierzchni asfaltowej na drodze gminnej. To kolejny etap – kontynuacja – prowadzonych już od kilku lat prac. Wartość prac wykonanych w roku minionym wyniosła ponad 18 i pół tys zł. W tym toku na kolejny odcinek nakładki asfaltowej zarezerwowano prawie 21 tys zł.

Największa gmina Powiatu Bialskiego. Obecnie liczy prawie 15. tysięcy mieszkańców. Okala wianuszkiem miasto Biała Podlaska. Ma też jeden z największych budżetów gminnych – ten rok Gmina Biała Podlaska rozpoczyna z budżetem o wartości po stronie dochodów sięgającym kwoty 71 mln zł, wydatki zaplanowano na prawie 83 mln zł. Gminie Biała Podlaska to 41. sołectw i miejscowości i w każdej z nich zaplanowano i realizuje się zadania inwestycyjne w ramach budżetu gminy i Funduszu Sołeckiego (FS) na rok 2023. Właśnie FS postanowiliśmy poświęcić nieco uwagi. Oto najciekawsze z zaplanowanych i realizowanych w tym roku przedsięwzięć w ramach sołeckich pieniędzy. W roku 2023 cały FS w Gminie Biała Podlaska ma wartość ponad 1 mln 100 tys zł.

Główna droga przez Holę.
Remont nawierzchni prowadzony jest od strony zachodniej na wschód. Odcinek z nową nawierzchnią łącznie ma długość już ok. 800 metrów

Odcinek środkowy i wschodni czeka na nową nawierzchnię.
Choć część drogi przechodziła już remont w latach wcześniejszych. Widać to na zdjęciach. Około 1200 metrów drogi oczekuje na remont.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama