Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Eliminacje powiatowe 26. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego w Drelowie (film) (galeria)

24 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie odbyły się eliminacje powiatowe 26. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, których współorganizatorem było Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Centrum Kultury w Lublinie. Najzdolniejsi recytatorzy z powiatu bialskiego zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

Do konkursu przystąpiło 29 uczestników, spośród których jury w składzie:
– Dominika Jarosz
– Franciszek Jerzy Stefaniuk
– Beata Lewczuk 
wyłoniła laureatów.

Komisja będzie miała wielki problem dokonać oceny, bo wszystkim postawiłbym piątkę. Niektórym należy się jeszcze kilka plusów. Młodzież bardzo dobrze przygotowana, ambitna i z tego należy się dzisiaj cieszyć – mówił zasiadający w jury wicemarszałek Sejmu III kadencji Franciszek Jerzy Stefaniuk. – Niektóre wiersze nawiązują do współczesnej sytuacji, są słowa o ludziach nadętych, o ich pysze, która jest ośmieszana. Zabrakło wierszy o pokorze, która dziś jest deficytem.

Zwycięzcy i nominowani na etap wojewódzki.

w kategorii klas I-III
I miejsce Antoni Drygulski – nominacja
II miejsce Mikołaj Goś
III miejsce Andrzej Telaczyński

w kategorii klas IV-VI
I miejsce Jan Sadowski – nominacja
II miejsce Dominika Hryć – nominacja
III miejsce Amelia Rysak

w kategorii klas VII-VIII
I miejsce Amelia Lipińska – nominacja
II miejsce Maja Goś – nominacja
III miejsce Maksymilian Artecki – nominacja

w kategorii uczniowie szkół ponadpodstawowych i dorośli
I miejsce Antonina Dobrzyńska – nominacja
II miejsce Katarzyna Ignaciuk-Blińska – nominacja
III miejsce Igor Poniatowski

Ciekawy wiersz o dość oryginalnej tematyce, o ketchupie, zaprezentował trzynastoletni uczeń Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Chotyłowie. – To fajny wiersz, miejscami śmieszny, bardzo nowoczesny – wyjaśnia wybór utworu Maksymilian Artecki, który za swoją recytację został nominowany do kolejnego etapu konkursu. – Podczas prezentacji liczy się też gra ciała, ja wiersz opanowałem w tydzień

Jestem już kolejny raz na tym konkursie i sprawia mi to szczerą przyjemność. Jestem w typie wierszy melancholijnych, o poważnej tematyce. Ale w tym konkursie chciałam spróbować czegoś innego, więc wybrałam „Pif paf” Juliana Tuwima– zauważa kolejna z nominowanych Amelia Lipińska ze Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Dołdze. – Dla mnie fajne są wiersze emocjonalne, gdzie można pokazać te emocje. Wyrecytowałam dziś Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Elegię o chłopcu polskim” – powiedziała nam również uczennica szkoły w Dołdze Izabela Mazur.

– Nasz poziom był najwyższy według Centrum Spotkania Kultur. Bardzo się cieszymy i już należą wam się brawa – podsumował dyrektor GCK w Drelowie Michał Olesiejuk. – Jestem bardzo zadowolona, że państwo, jako jedna z ostatnich grup, która odbywa eliminacje, odpowiedzieliście tak pięknie na temat współczesności. Nie w każdym powiecie się to zdarzyło, teksty były na pograniczu współczesności i wcześniejszej epoki literackiej. U państwa było bardziej w przód i to mnie bardzo zadowoliło. Widać po prezentacjach, że te teksty są wam bliższe, bardziej skierowane ku wam, ku waszym problemom. Widać było, że te wybory były świadome. Każdej prezentacji słuchało się z przyjemnością, bo każdy wiedział, o czym mówi – podkreśliła Dominika Jarosz z Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

 

materiał: Radio Biper Gmina Drelów / GCK Drelów
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki 
film: Mariusz Maksymiuk / Krzysztof Lewczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama