Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Jubileusz 10-lecia Placówki Straży Granicznej w Białej Podlaskiej (film)

W dniu 24 listopada Placówka Straży Granicznej w Białej Podlaskiej obchodziła uroczyście jubileusz swojego istnienia. Obchody zainaugurowała msza święta w Kościele Garnizonowym przy ul. Dokudowskiej, natomiast podczas dalszej części uroczystości na terenie PSG miało miejsce wręczenie awansów, odznaczeń i wyróżnień.

Znajdujemy się w Placówce Straży Granicznej w Białej Podlaskiej, dziś świętujemy dziesięciolecie jej istnienia. Ta placówka jest jedną z dwudziestu placówek Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, a jedną z dwóch, które znajdują się w głębi kraju. W Lublinie i w Białej Podlaskiej mamy placówki, które nie są na linii granicy państwowej, niemniej jednak mają zadania, które skutecznie wykonują od lat – wyjaśnia rzecznik prasowy komendanta NOSG kpt. SG Dariusz Sienicki. – Głównym zadaniem takich placówek jest przede wszystkim zwalczanie nielegalnej migracji oraz walka z przestępczością graniczną. Funkcjonariusze kontrolują legalność zatrudnienia i pobyt cudzoziemców na terenie powiatu bialskiego. W strukturach placówki znajduje się również ośrodek strzeżony dla cudzoziemców, w którym może przebywać około 130 osób.

W trakcie uroczystości zasłużeni dla Straży Granicznej otrzymali medale i odznaczenia:
– Złoty Medal za Długoletnią Służbę
– Srebrny Medal za Długoletnią Służbę
– Brązowy Medal za Zasługi dla Straży Granicznej
– odznaka okolicznościowa – Medal 30-lecia Powołania Straży Granicznej
– Odznaka Straży Granicznej
– Odznaka Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

Wręczono również akty mianowania na kolejne stopnie pułkowe, banknoty kolekcjonerskie „Ochrona polskiej granicy wschodniej, monety kolekcjonerskie „30 rocznica powołania Straży Granicznej” oraz medale okolicznościowe z okazji 20-lecia pionu operacyjno-śledczego. 

Gorąco dziękuję wam za wasze zaangażowanie i życzę, byście nigdy go nie utracili. Dziękuję za gotowość do poświęceń i sumienność – mówił komendant Nadbużańskiego Oddziału SG gen bryg. SG Jacek Szcząchor.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama