Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Terespol Artystycznie dla Niepodległej – koncert w Galerii Smaków w Terespolu (film) (galeria)

Jednym z elementów miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Terespolu był koncert "Terespol Artystycznie dla Niepodległej", który odbył się w dniu 13 listopada w terespolskiej Restauracji Galeria Smaków.

W trakcie koncertu wystąpili Janusz Pruniewicz oraz członkowie Zespołu Śpiewaczego „Echo Polesia”. W programie wydarzenia znalazły się również prezentacja poezji Krzysztofa Badalskiego oraz premiera filmu o pomniku Traktu Brzeskiego TSF.

Organizatorami spotkania byli: Władze Miasta Terespol, Miejski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol, Terespolskie Studio Filmowe, Klub Seniora Srebrny Włos i Restauracja Galeria Smaków. – Dziś mamy przedłużony weekend, w sensie patriotycznym. Spotykamy się na wieczorku filmowo-koncertowym. Myślę, że to fajny moment, żeby uczcić naszą niepodległość – stwierdza Łukasz Pogorzelski z MOK Terespol. 

Jednym z ważnych punktów spotkania był film prezentujący pomnik Traktu Brzeskiego upamiętniający budowniczych drogi. – Czułem ten film, już podczas pisania scenariusza, od samego pomysłu, który półtora roku temu został nam dany przez Urząd Miasta. Czułem się o tyle pewniej, że wcześniej zrealizowaliśmy inny dokument „Terespol bez tajemnic”, który wyszedł bardzo dobrze i bardzo się podobał publiczności – stwierdza Marek Prokopiuk z Terespolskiego Studia Filmowego.

Zachęcamy do obejrzenia powyższego materiału filmowego, w którym twórcy filmu o Trakcie Brzeskim opowiadają o szczegółach jego powstawania.

 

materiał: Radio Biper Terespol
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama