Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Międzyrzec na wiosnę rozkwitnie setkami barwnych tulipanów (film) (galeria)

Mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego wzięli udział w akcji sadzenia tulipanów pod hasłem "Tej jesieni posadź z nami wiosnę", na którą w dniu 5 listopada zaprosił Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski.

Celem miejskiej akcji było wspólne posadzenie 500 cebul tulipanów na zielonym terenie przy postoju taksówek w centrum miasta. I choć na dworze jesienna aura to mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego już poczuli wiosnę. – Myślę, że warto wybiegać myślami do przodu, a nie myśleć o tym, co już za nami. Dlatego też postanowiliśmy te tulipany posadzić dzisiaj, a nie na wiosnę. Chcemy, żeby wiosną było tutaj kolorowo. Gdybyśmy to zrobili na wiosnę to efekty byłoby widać dopiero za rok – zauważa zastępca burmistrza Paweł Łysańczuk, który ramię w ramię z mieszkańcami sadził do ziemi liczne cebulki kwiatów. – Taki był zamysł akcji, aby pokazać ludziom, że ta nasza przestrzeń miejska jest wspólna, że trzeba o nią dbać, robić wszystko, by była piękniejsza i bardziej nam wszystkim przyjazna.

Sadzonki tulipanów zostały zakupione ze środków budżetu Urzędu Miasta Międzyrzec Podlaski. Pomysł wiąże się z faktem, że miasto bierze udział w edycji Partnerskiej Inicjatywy Miast, w której współpracuje z dziewięcioma innymi samorządami. – Spotykamy się, rozmawiamy o zieleni, o tym, co można zrobić fajniej, ładniej, a przede wszystkim skuteczniej. Dużą część tych rozmów poświęcamy właśnie temu, jak zaangażować mieszkańców do naszych wspólnych działań. Jedną z tych akcji jest właśnie wspólne sadzenie tulipanów z naszymi mieszkańcami – wyjaśnia włodarz. – Jestem orędownikiem tego, żeby mieszkańców prosić o pomoc w różnych aspektach, przy sprzątaniu rzeki czy sadzeniu tulipanów. Mam nadzieję, że te akcje przyjmą się na stałe, wymyślimy też ciekawsze, bardziej atrakcyjne. Chciałbym, żeby też pokazywały się tutaj dzieci, żeby wiedziały, że dbanie o przestrzeń publiczną jest bardzo ważne. 

Co o inicjatywie samorządu twierdzą mieszkańcy miasta zaangażowani w to wspólne dzieło? – To bardzo fajny pomysł. Ogłoszenie znalazłam w internecie, pomyślałam, że warto zabrać dzieci i tu przyjechać – stwierdza Aleksandra, jedna z mieszkanek biorąca udział w akcji, która do wspólnego sadzenia tulipanów zachęciła córkę Sandrę i synów Alberta i Wiktora. – Super akcja dla naszego miasta, będzie kolorowo na wiosnę. Oby więcej takich akcji. Mniej betonu, więcej zieleni i kolorów – zauważa kolejna uczestniczka wydarzenia, która na miejski skwerek przybyła tego dnia w towarzystwie pięcioletniej córki Anastazji.

Efekty prac jesiennych ogrodników poznamy wiosną przyszłego roku.

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Jerzy Gzara
film: Anna Ostapiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama