Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Finał V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Lotnictwie i Przemyśle Lotniczym (film) (galeria)

Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP Oddz. Biała Podlaska wraz ze współorganizatorami zorganizowali Finał V Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Lotnictwie i Przemyśle Lotniczym, który miał miejsce 20 października w sali widowiskowej BCK w Białej Podlaskiej.

Honorowy Patronat nad olimpiadą, po raz piąty objął Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Olimpiada skierowana jest do młodzieży szkół średnich, studentów, pracowników instytucji związanych z lotnictwem i przemysłem obronnym, żołnierzy i oficerów wszelkich rodzajów wojsk oraz pasjonatów lotnictwa. Na laureatów Olimpiady czekały atrakcyjne nagrody.

Współorganizatorami olimpiady byli: Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej, Polskie Lobby Przemysłowe im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, Portal internetowy www.interwizja.edu.pl, Naczelna Organizacja Techniczna w Białej Podlaskiej i Podlaska Agencja Consultingowa RECTUS. – To już piąta edycja olimpiady o lotnictwie i przemyśle lotniczym. Uczestnicy pochodzą z całej Polski, a dziś mamy finały, w których są ci najlepsi. Mamy dwie kategorie: uczeń-student i dorośli, wśród których są osoby mające nawet tytuły profesorskie. To sympatycy i pasjonaci lotnictwa. Nie ważna tu jest płeć ani wiek, istotą tej olimpiady jest wiedza – wyjaśnia prezes Bialskopodlaskiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego mjr pilot Mirosław Joński. – Jako organizatorzy cieszymy się, że mamy swoich następców, którzy tę wiedzę chcą chłonąć i ją pomnażać. To kontynuacja lotnictwa, które zawsze stało w Białej Podlaskiej, gdzie funkcjonowało od 1958 r. Lotnictwo przestało tu istnieć, ale pozostali ludzie, którzy są stowarzyszeniach i dbają o to, by kontynuować tradycje lotnicze w naszym mieście.

Finał w Białej Podlaskiej składał się z części testowej dla finalistów Olimpiady. Po zakończeniu testów, jury przystąpiło do sprawdzania prac. W tym czasie przeprowadzono oficjalne otwarcie Olimpiady dokonane przez Tadeusza Kucharuka oraz powitanie oficjalnych gości. Zaprezentowana została na filmie historia bialskiego lotniska. O Podlaskiej Wytówrni Samolotów mówił natomiast Jerzy Trudzik. W programie artystycznym wystąpił chór męski pod dyrekcją Waldemara Mazura. Następnie, po przerwie kawowej nastąpiło ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów m.in. przez prezydenta Michała Litwiniuka, dyplomów i nagród rzeczowych.

 

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama