Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Policjanci na Targach Pracy i Edukacji

Przed weekendem w hali sportowej Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych odbyły się Targi Pracy i Edukacji. Swoje stanowisko wystawiła również Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej. Osoby, które swoją przyszłość chcą związać z mundurem policyjnym, uzyskały tam wszystkie informacje na temat wykształcenia, umiejętności predyspozycji niezbędnych do wykonywania tego zawodu.

Przed weekendem w hali sportowej Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych Białej Podlaskiej im. Jana Pawła II odbyły się Targi Pracy i Edukacji. Organizatorami targów było Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej, Akademia Bialska oraz Urząd Pracy. Podczas targów swoje oferty przedstawiali m.in. pracodawcy oraz agencje pośrednictwa pracy. Stoisko informacyjne przygotowała również Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej. Osoby poszukujące pracy miały możliwość bezpośredniego uzyskania szczegółowych informacji dotyczących służby w Policji. Funkcjonariusze Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz kierownik kadr bialskiej komendy, wspólnie przybliżyli osobom zainteresowanym zawód policjanta.

Przedstawili zasady rekrutacji do służby i jego poszczególne etapy. Osoby odwiedzające policyjne stoisko miały możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o służbie. Dowiedziały się jakim wymaganiom należy sprostać aby w przyszłości zasilić szeregi Policji. Uzyskały informacje o niezbędnym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach. Oprócz tego na policyjnym stoisku obejrzeć można było sprzęt będący na wyposażeniu funkcjonariuszy i przymierzyć policyjne „gadżety”.

Stoisko policyjne cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Młodzież miała wiele pytań, dotyczących między innymi kryteriów doboru, rodzaju służb w Policji oraz warunków pracy. Dla osób odwiedzających targi zostały przygotowane foldery informacyjne, w których poza informacjami na temat procedury kwalifikacyjnej znalazły się również informacje o sposobie i miejscu złożenia dokumentów.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama