Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Rondo na skrzyżowaniu ulic Podmiejskiej i Żeromskiego już oficjalnie Rondem Bialczanek

26 października odbyło się oficjalne nadanie imienia Bialczanek rondu w Białej Podlaskiej, które znajduje się na skrzyżowaniu ulic Podmiejskiej i Żeromskiego.

Autorem propozycji na nazwę były trzy bialczanki: Anna Stolarczuk – przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Anna Chwałek – prezes Stowarzyszenia Pomocy Młodzieży i Dzieciom Autystycznym oraz Młodzieży i Dzieciom o pokrewnych zaburzeniach „Wspólny Świat” oraz prezes klubu biegacza Biała Biega Aleksandra Hordejuk-Gryczka. – Myślę, że to bardzo ważne, aby uhonorować nasze bialskie kobiety w przestrzeni publicznej. Kobiety na co dzień pełnią różne funkcje, a swoją działalnością prywatną, zawodową współtworzą historię naszego miasta – podkreśla Anna Stolarczuk.

Nazwa została uchwalona 5 sierpnia na sesji rady miasta. Jak tłumaczyły autorki pomysłu, nazwa ma być formą podziękowania za aktywność i kreatywność bialczanek na rzecz rozwoju miasta. W uroczystości odsłonięcia tablic z nazwą ronda oprócz bialczanek – autorek pomysłu obecny był także prezydent miasta Michał Litwiniuk.

– Rondo jest podsumowaniem jednej z istotnych zrealizowanych przez nas inwestycji drogowych w tej kadencji samorządu w mieście Biała Podlaska. To przebudowa ulicy Podmiejskiej. Inwestycja o wartości 4 milionów 200 tysięcy złotych. To kompletna, nowa ulica. Spełniona przeze mnie kolejna obietnica wyborcza. Ulica z dwoma pasami o szerokości 3 metrów, z drogą rowerową, chodnikiem, nowoczesnym oświetleniem LED-owym oraz właśnie tym najbezpieczniejszym, stosunkowo najmniej kolizyjnym i ułatwiającym płynność ruchu rozwiązaniem, jakim jest skrzyżowanie o ruchu okrężnym – mówił podczas uroczystości prezydent miasta Michał Litwniuk. 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama