Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

XV Memoriał im. Bogdana Wasilewskiego – Spinningowe Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Sławatycze (film)

15 października na rzece Bug w Sławatyczach odbył się XV Memoriał im. Bogdana Wasilewskiego - zawody spinningowe o Puchar Wójta Gminy Sławatycze.

Zawodników spotykamy nad rzeką Bug, która, jak podkreśla z radością wójt gminy Sławatycze Arkadiusz Misztal, jest w końcu wolna od zasieków i dostępna dla amatorów wędkarstwa. – Mamy dziś pierwsze zawody wędkarskie na uwolnionym od siatki Bugu. Jest prawie czterdziestka zawodników z różnych stron, zarówno z województwa jak i poza niego, np. z Siedlec, Siemiatycz. Sporo osób się zjechało, żeby w końcu zarzucić wędkę i spotkać ten nasz kochany Bug – przybliża szczegóły wójt Arkadiusz Misztal. – Rzeka jest obfita w ryby, ale oczywiście trzeba umieć je znaleźć.

A z tym wędkarze przybyli na zawody świetnie sobie radzą. Ustawili się wzdłuż brzegu rzeki na długości około siedmiu kilometrów. Jak to przy zawodach spinningowych bywa – nie ma wyznaczonych specjalnych miejsc do wędkowania, zatem wędkarze mogą poruszać się wzdłuż całej linii brzegowej. 

Organizatorem wydarzenia byli wspólnie Polski Związek Wędkarski Koło w Sławatyczach oraz Gmina Sławatycze reprezentowana przez włodarza, jego zastępcę oraz dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury. Gmina ufundowała puchary, ponieważ były to zawody o Puchar Wójta Gminy Sławatycze. Zawodnicy walczyli nie tylko o puchar główny, ale też rywalizowali w kategoriach: największa ryba zawodów, największy boleń, największy boleń.

Wśród wędkarzy spotkaliśmy m.in. wójta gminy Sosnówka Marcina Babkiewicza, który już wielokrotnie dał się poznać jako zapalony amator tego właśnie sportu.

 

materiał: Radio Biper Gmina Sławatycze
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama