Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Próbował ominąć kolejkę ciężarówek. W organizmie miał ponad 3 promile

Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie kierujący ciężarówką 52-latek, który wpadł na krajowej dwójce, dzięki informacji przekazanej przez świadków. W miejscowości Zalesie próbował ominąć kolejkę pojazdów, jednak inni kierowcy wyczuli od niego alkohol i poinformowali mundurowych. Za to zachowanie grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 15 oraz wysokie świadczenia pieniężne.

Informacja o kierowcy samochodu ciężarowego, który może znajdować się pod wpływem alkoholu trafiła do dyżurnego terespolskiego komisariatu w sobotę po godzinie 3.00 nad ranem. Z relacji zgłaszającego wynikało, że od kierowcy, który podróżował ciężarowym Volvo czuć wyraźnie woń alkoholu. Obecnie tir miał być już zaparkowany.

Na miejscu policjanci terespolskiej prewencji potwierdzili zgłoszenie. Z relacji świadków wynikało, że kierowca ciężarówki chwilę przed zgłoszeniem próbował ominąć kolejkę ciężarówek parkując właśnie na terenie zatoczki autobusowej. Kiedy zaczęli z nim rozmawiać inni kierowcy wyczuli od niego zapach alkoholu. Wówczas postanowili o całym zdarzeniu powiadomić funkcjonariuszy.

Za kierownicą Volvo siedział 52-letni mieszkaniec Gostynina. Początkowo 52-latek próbował uniknąć odpowiedzialności twierdząc, że wypił alkohol, jednak już po zaparkowaniu ciężarówki. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo wykonane zostało badanie retrospektywne. Ciężarówka trafiła na parking strzeżony. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 15 oraz wysokie świadczenia pieniężne.

Z kolei postawa zgłaszającego powinna być przykładem dla innych, bo właśnie w ten sposób, razem dbamy o wspólne bezpieczeństwo.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama