Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Festiwal piłkarski w Kodniu (film) (galeria)

16 października klub Lobos Football Academy zaprosił zawodników w wieku 6 - 13 lat z własnych oddziałów na Festiwal Piłkarski, który swoim patronatem objął wójt gminy Kodeń Jerzy Troć.

Lobos Football Academy, klub piłkarski działający coraz prężniej na terenie powiatu bialskiego w wielu jego gminach, po raz kolejny zaprosił swoich zawodników na Festiwal Piłkarski, tym razem do Kodnia. – Mamy oddziały w Tucznej, Leśnej Podlaskiej, Kodniu, Wisznicach i w Białej Podlaskiej. Dziś znajdujemy się na pięknie położonym, w malowniczym rejonie, boisku w Kodniu, gdzie rywalizujemy na trzech poziomach: Skrzaty, Żaki i Orliki – przybliża szczegóły festiwalu prezes Lobos Football Academy Karolina Sarniak. – Wszyscy zawodnicy mają herb Lobosa na piersi, a te rozgrywki mają na celu zrzeszać naszą społeczność. Głównym celem naszej akademii jest tworzenie piłkarskiej rodzinnej atmosfery. Żeby każdy nie tylko grał, ale też czuł się swobodnie w naszym towarzystwie i miło spędzał czas. Dziś nie mamy żadnych nagród, żadnej tabeli, robimy to po prostu w formie podwórkowego grania. Wracamy tym trochę do początków lat 90-tych. Zależy nam na tym, by zawodnicy, którzy nie reprezentują naszej akademii w rozgrywkach ligowych, mieli możliwość wzięcia udziału w grze na swoim poziomie. Być może taki bodziec spowoduje, że będą chętniej trenować, może też kogoś zarazimy tym sportem i zostanie w tej społeczności.

Do akademii można w dalszym ciągu dołączyć, klubowicze zapraszają na treningi, również w Kodniu. – Pan wójt jest bardzo otwarty na nasze przedsięwzięcia, więc korzystamy z tego i zapraszamy przede wszystkim do Kodnia, ale też do każdego z naszych oddziałów – zachęca prezes Lobos. Do akademii mogą dołączyć zawodnicy do trzynastego roku życia, począwszy od trzylatków, którzy trenują w Białej Podlaskiej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Kodeń
zdjęcia: Małgorzata Mieńko
film: Małgorzata Mieńko
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama