Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Zalesie: Wnuki i prawnuki byłych pracowników PGR otrzymały sprzęt komputerowy (galeria)

3 października w Zalesiu odbyło się przekazanie sprzętu komputerowego zakupionego z dotacji z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, w ramach projektu grantowego „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR".

Po pozytywnym rozpatrzeniu złożonego wniosku, gmina otrzymała grant w wysokości 128 500 zł. Zgodnie z założeniami „Projektu” uprawnionymi do otrzymania komputerów lub tabletów byli wnukowie i prawnukowie byłych pracowników PGR, uczący się w szkołach podstawowych i średnich i jednocześnie zamieszkujących w gminie w którym kiedyś funkcjonował zlikwidowany PGR. Rodzice i opiekunowie uczniów oraz uczniowie pełnoletni złożyli łącznie 54 wnioski (trzy wnioski nie spełniły wymagań programu).

Podczas spotkania przekazano łącznie 51 sztuk sprzętu komputerowego w tym: 46 sztuk laptopów, 4 tablety i 1 komputer stacjonarny z nowoczesnym oprogramowaniem Windows 11 i Android 10.

 

Źródło: UG Zalesie

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

  1. Android 10 jest już przestarzałym systemem operacyjnym na smartfonach i tabletach. Najnowszy system to Android 13 którego ma nawet Sony Xperia XZ2 smartfon z 2018 roku. Widać że urząd gminy w Zalesiu ma zerowe pojęcie o sprzętach komputerowych i że nie ma tam żadnego informatyka. Nawet jakby był jakiś tam informatyk to ostro zacofany w wiedzy która się skończyła u niego na programowaniu w Turbo pascalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama