Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Konstantynów: Święto Pieczonego Ziemniaka w Komarnie (film) (galeria)

25 września w Komarnie (gm. Konstantynów) odbyła się II edycja imprezy pod nazwą Święto Pieczonego Ziemniaka. Inicjatorem i głównym organizatorem wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich w Komarnie Kolonii.

Panie przygotowały dla gości m.in. babkę ziemniaczaną, kluski nadziewane soczewicą i mięsem, pierogi ukraińskie, tarte placki, pączki z ziemniakami oraz kolorowe kopytka. Jak się okazuje, ten pospolity wydawałoby się składnik, może przeistoczyć się w wyśmienite dania, trafiając w różne gusta kulinarne. Spotkanie było okazją do zaprezentowania przygotowanych dań, spróbowania potraw, ale także do podzielenia się z innymi swoimi przepisami, a także wielopokoleniowej  integracji. 

– Święto zgromadziło dużą liczbę mieszkańców przede wszystkim z rejonu wsi Komarna, ale także spoza tej miejscowości. Wszyscy się pięknie bawią, jest pełna integracja. Składam słowa wdzięczności organizatorom, cieszymy się, że możemy się spotykać i bawić oraz wymieniać między sobą swoje opinie a przy tym kosztować pysznych dań z ziemniaka. Dziś z pewnością nikt głodny z Komarna nie wyjedzie – mówi Romuald Murawski, wójt gminy Konstantynów. 

Oprócz atrakcji kulinarnych na dzieci czekały ciekawe warsztaty z ziemniaków poprowadzone przez instruktorów z Gminnego Centrum Kultury, na których można było wykonać samodzielnie m.in. pieczątki z ziemniaków czy ludziki. Nie zabrakło także konkursów z nagrodami, które ufundował wójt  Gminy Konstantynów oraz prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Komarnie Kolonii.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama