Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Kalejdoskop Funduszu Sołeckiego Gminy Biała Podlaska: Cicibór Duży

Cicibór Duży. 711 mieszkańców na dzień 21 września 2022 roku. Fundusze Sołeckie kierowane są obecnie w większości na budowę infrastruktury - chodnik. Świetlica wiejska doczekała się instalacji monitoringu.

Cicibór Duży. (711 mieszkańców na dzień 21. września 2022r)
Jedna z tych większych miejscowości na terenie gminy. Nadal mocno rozbudowuje się na terenach graniczących z Rakowiskami i Białą Podlaską. To tu powstają osiedla. Rada sołecka środki z Funduszu Sołeckiego przeznaczyła w tym roku na budowę chodnika po północnej stronie głównej drogi przez wieś. Mowa o drodze prowadzącej od skrzyżowania z drogą wojewódzką w kierunku na COBORU. Budowa właśnie się rozpoczyna. Koszt realizacji przedsięwzięcia to 100. tys. zł. (w tym 35. tys zł. to FS i 65. tys zł. z budżetu Gminy Biała Podlaska). Już zrealizowano zaplanowany na ten rok montaż instalacji monitoringu świetlicy wiejskiej – koszt prawie 11. tys zł (z czego Fundusz Sołecki pokrył ponad 7 tys 700 zł wartości systemu, pozostała część z budżetu Gminy).

Największa gmina Powiatu Bialskiego. Obecnie liczy prawie 15. tysięcy mieszkańców. Okala wianuszkiem miasto Biała Podlaska. Ma też jeden z największych budżetów gminnych – w tym roku po ostatnich aktualizacjach dochody sięgają kwoty 72 mln zł, wydatki prawie 83 mln zł. Mowa o Gminie Biała Podlaska. To 41. sołectw i miejscowości i w każdej z nich zaplanowano i realizuje się zadania inwestycyjne w ramach budżetu gminy i Funduszu Sołeckiego (FS) na rok 2022. Właśnie FS postanowiliśmy poświęcić nieco uwagi. Oto najciekawsze z zaplanowanych i realizowanych w tym roku przedsięwzięć w ramach sołeckich pieniędzy. W roku 2022 cały FS w Gminie Biała Podlaska ma wartość ponad 1 mln zł.

To ta droga i to po tej stronie rozpocznie się już niebawem budowa chodnika o długości ok. 600 metrów

Świetlica wiejska w Ciciborze Dużym z monitoringiem

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama