Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Piknik rodzinny w Kościeniewiczach (film)

Sołtys wsi Kościeniewicze Wojciech Soćko oraz strażacy z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej zaprosili mieszkańców miejscowości oraz jej okolic do udziału w "Pikniku rodzinnym", który odbył się 24 lipca. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji dla całej rodziny, w tym bezpłatne dmuchańce, piana party, pokazy służb mundurowych i różnorodne animacje.

Impreza odbyła się na placu dawnej szkoły. Wśród atrakcji przygotowanych tego dnia w Kościeniewiczach pojawiły się m.in. symulator dachowania, pokaz służb mundurowych i ich pojazdów oraz sprzętu, piana party, deska surfingowa, bezpłatne dmuchańce, animator dla dzieci, gry i zabawy, wata cukrowa, popcorn, lody i grill. Do obejrzenia łodzi zachęcała Straż Graniczna, strażacy prezentowali swój sprzęt i umundurowanie, przygotowali również pokaz pierwszej pomocy. Bogata oferta imprezy oraz słoneczna pogoda przyciągnęły wielu amatorów wspólnej zabawy w plenerach. – Zorganizowaliśmy wspólnie ze strażakami z OSP Kościeniewicze festyn rodzinny dla mieszkańców gminy i nie tylko – wyjaśnia sołtys Wojciech Soćko, który swoją funkcję sprawuje od trzech lat. – Takie festyny są co roku, w tym roku jest większy, a za rok planujemy jeszcze większy!

Wśród gości festynu znalazł się wójt Kamil Kożuchowski, który nie omieszkał podkreślić ważnej roli sołtysa Soćko w przygotowaniu corocznej imprezy w Kościeniewiczach. – Sołtys to taka podstawowa komórka do komunikowania się ze społeczeństwem, z poszczególnymi miejscowościami, ale też jest gospodarzem na swoim terenie. Od jego gospodarności i mobilności zależy to, co się dzieje we wsi. Mamy tu piękny przykład sołtysa, który bardzo się przejmuje tym co robi. Osoba sołtysa to na pewno tryb zamachowy, ale trzeba też wiele osób, które mu w tym pomogą, będą poświęcały swój czas – zauważył włodarz.

 

materiał: Radio Biper Gmina Piszczac
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama