Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Upamiętnili postać J.I Kraszewskiego w corocznym rajdzie rowerowym (film) (galeria)

Aktywny wypoczynek, popularyzacja postaci i twórczości J.I. Kraszewskiego, integracja a także poznawanie atrakcji turystycznych na trasie, to główne cele organizowanego co roku przez Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Białej Podlaskiej Rajdu im. J. I. Kraszewskiego z Białej Podlaskiej do Romanowa. 19 czerwca br. odbyła się 12. edycja tego wydarzenia.

Start rajdu odbył się tradycyjne na bialskim placu Wolności w pobliżu Ławeczki Kraszewskiego. Na punkcie startowym zgromadziło się ponad 200 uczestników. Cykliści odwiedzili na trasie m.in. zabytkowy kościół pw. Matki Bożej Różańcowej w Ortelu Królewskim, cmentarz katolicki w Wisznicach, gdzie spoczywają członkowie rodziny pisarza oraz Muzeum im. J. I. Kraszewskiego w Romanowie. Imprezę rowerową zwieńczył koncert Kapeli Ludowej „Podlasiacy” z Bialskiego Centrum Kultury oraz wspólne biesiadowanie z poczęstunkiem.

Rajd był cegiełką w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Uczestnicy wycieczki mogli wspomóc liczbą przejechanych kilometrów instalując specjalną aplikację na smartfonie, która zlicza przejechane kilometry i dodaje wyniki dla danego miasta. 

– To wydarzenie na które czekamy, które wpisuje się w rowerową stolicę polski. Kręcimy dla Białej Podlaskiej z nadzieją, że właśnie ona zostanie w tym roku zwycięzcą. Jest ogromne zainteresowanie osób indywidualnych, jak i zorganizowanych grup i bardzo nas to cieszy – podkreśla Małgorzata Rafał, kierownik Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Białej Podlaskiej. 

– Mamy do pokonania ponad sześćdziesiąt kilometrów. Rajd odbywa się po raz dwunasty i ma już swoją historię oraz tradycję. Włączając się w rywalizację o puchar rowerowej stolicy polski dołożymy na pewno kilka tysięcy kilometrów dla Białej Podlaskiej. jest piękna słoneczna pogoda, będzie to więc z pewnością fajnie spędzony cały dzień – powiedział przed startem rajdu Stanisław Romanowski, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w UM Biała Podlaska. 

 

zdjęcia: Krzysztof Lewczuk 
film: Krzysztof Lewczuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama