Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Białoruś: Ćwiczenia wojskowe z użyciem ciężkiego sprzętu w Brześciu

Jak donosi białoruski portal Sputnik, dziś (26 maja) od godz. 11:00 w Brześciu na Białorusi rozpoczną się ćwiczenia z użyciem ciężkiego sprzętu wojskowego m.in. czołgów, wozów opancerzonych, helikopterów i samolotów szturmowych. Lokalne władze informują, że to będzie jedynie kolejny etap sprawdzania sił reagowania.

Białoruscy żołnierze mają ćwiczyć działania w warunkach miejskich, w tym przeprawę przez rzekę. „Od godz. 11:00 na odcinku od Centrum Twórczości Młodzieży do Eurooptu na Warszawce ruszy sprzęt wojskowy. Pokonaniu bariery wodnej towarzyszyć będzie przelot helikopterów i samolotów szturmowych” – informuje na kanale Telegram burmistrz Brześcia Aleksander Rogaczuk.

Wojsko ma następnie kontynuować ćwiczenia na pobliskim poligonie.  

W minioną sobotę białoruski minister obrony Wiktor Chrenin stwierdził, że od białoruskiego wojska wymagana jest maksymalna gotowość. Zaznaczył, że obecnie „wszystkie działania Sił Zbrojnych Białorusi mają na celu przede wszystkim zapobiegnięcie wybuchowi wojny. Dodał, że białoruska armia będzie nadal wzmacniać granice na swoim terytorium i szkolić swoich żołnierzy”.

Ciekawe są te słowa w kontekście trwającej przecież od blisko 100 dni wojny w Ukrainie i działań rosyjskiej armii, która na początku roku po wspólnych ćwiczeniach z Białorusinami m.in. pod Brześciem, zaatakowała Ukrainę z terytorium Białorusi. Jak można zapobiegać wybuchowi wojny, która już trwa, samemu się do niej pośrednio włączając i umożliwiając jej prowadzenie z terytorium swojego kraju? Logika reżimu białoruskiego jest jednak w tym przypadku zbieżna z tą rosyjską. To przecież według nich nie wojna, a jedynie „operacja specjalna”. 

Źródło: sputnik.by 
Zdjęcia: Wiktor Drachev, Wirtualny Brześć

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama