Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Dubów: Koncert z okazji Dnia Matki „Dla Ciebie Mamo” (film) (galeria)

21 maja w Dubowie odbył się koncert z okazji Dnia Matki pod hasłem "Dla Ciebie Mamo", w którym wystąpiło osiem zespołów śpiewaczych, zarówno z gminy Łomazy jak i terenu powiatu bialskiego. W wydarzeniu wzięli udział mieszkańcy Dubowa i jego okolic, władze gminy i ich zaproszeni goście.

Zbliżający się Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych świąt dla każdego dziecka, bez względu na to, czy ma lat 5, czy 50. Dla każdego jednakowo mama to ktoś, komu należą się największe honory, a te najpiękniej jest wyśpiewać. I z tej właśnie okazji w świetlicy OSP w Dubowie zgromadzili się członkowie zespołów śpiewaczych, którzy zaprezentowali znane utwory o tematyce matczynej. Do występów swoich gości zachęcił zespół „Zielona Kalina” z Dubowa we współpracy z miejscowym Kołem Gospodyń Wiejskich.

Jest to pierwsza impreza w tym roku, która odbywa się w Dubowie. Zaczynamy przegląd zespołów na terenie naszej gminy. Za tydzień spotykamy się w Kopytniku, a w następne weekendy będziemy organizowali kolejne wydarzenia kulturalne i muzyczne – zapowiada wójt Jerzy Czyżewski. – Miesiąc maj jest poświęcony mamom. Matka to najpiękniejsze słowo na świecie, kojarzy się z opiekuńczością, troską i zrozumieniem, ale też zwykłym codziennym zmęczeniem. Gdy dziecko wypowiada słowo „mama”, to kryje się za nim więcej niż tysiąc słów: przepraszam, dziękuję, nie radzę sobie, dobrze, że jesteś… Dziś, dzięki zespołom, które prezentują się na scenie, możemy podziękować naszym mamom za trud, zaangażowanie, za to, że po prostu są.

Relacja filmowa na profilu społecznościowym Radia Biper:
Koncert „Dla Ciebie Mamo” – rozmowa z wójtem Jerzym Czyżewskim <<==>> LINK

W przeglądzie pieśni wystąpili:

Zespół „Zielona Kalina” z Dubowa
Zespół „Studzianczanie” ze Studzianki
Zespół „Raz na ludowo” z Huszczy
Zespół „Pohulanka” z Kopytnika
Zespół „Poranna rosa” z Korczówki
Zespół „Luteńka” z Koszoł
Zespół „Kaczeńce” z Czosnówki
Zespół „Śpiewam, bo lubię” z Łomaz

Relacja filmowa na profilu społecznościowym Radia Biper:
Koncert „Dla Ciebie Mamo” <<==>> LINK

Jeden z zespołów śpiewał „Nie ma jak u mamy” i to jest święta prawda. Matka jest dla nas wszystkich Bogiem. Gdyby nie było Matki Boskiej to nie byłoby również Pana Jezusa i nas. Chylimy więc czoło i klękamy u stóp naszych mam, które sprowadziły nas na ten świat. Zawsze w trudnych sytuacjach były u naszego boku, cierpiały, gdy działa nam się krzywda. Kochamy nasze mamy, babcie i prababcie. To nasze największe na świecie skarby. Kochajmy je i szanujmy, póki jest na to czas – zauważył poseł na Sejm RP Riad Haidar. – Myślę, że każdy z nas znalazł odrobinę wspomnień, refleksji i pamięci o swoich najbliższych. Takich, których już może nie ma, ale w naszych sercach są głęboko – dodał radny Powiatu Bialskiego Marek Uściński.

 

materiał: Radio Biper Gmina Łomazy
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama