Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

„Czysta Gmina Drelów przyjazna środowisku” – podsumowanie akcji (galeria)

18 sołectw Gminy Drelów złączyło siły we wspólnej akcji "Czysta Gmina Drelów przyjazna środowisku" sprzątając pobocza dróg i leśne obrzeża w każdej miejscowości. Inicjatywa podjęta przez samorząd i Związek Ochotniczych Straży Pożarnych w Drelowie zakończyła się zbiórką 700 worków odpadów komunalnych.

W zbieranie śmieci na terenie gminy Drelów włączyli się uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych, rodzice, seniorzy, sołtysi i radni gminy. Akcję koordynowali strażacy z jednostek ochotniczych Straży Pożarnych, nie tylko biorąc udział w oczyszczaniu miejscowości, ale też dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Wspólne działanie pozwoliło zebrać śmieci zalegające na poboczach dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych, w lasach wzdłuż pasa dróg oraz w miejscach użyteczności publicznej.

Łącznie oczyszczono 94,5 km poboczy:
– ok. 12 km dróg wojewódzkich
– ok. 62 km dróg powiatowych
– ok. 12 km dróg gminnych
– ok. 8,5 km obrzeży lasów Nadleśnictwa

W ramach akcji, w której wzięło udział 291 osób, w tym 130 dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 14 lat, zgromadzono 700 worków odpadów komunalnych.  

W kilku miejscowościach działania uwieńczyło wspólne ognisko, a uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Wójta Gminy Drelów Piotra Kazimierskiego i słodkie upominki od Zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Drelowie.

 

materiał/zdjęcia: Gmina Drelów
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama