Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Czosnówka: Wiosenny rajd rowerowy LZS (galeria)

Dziś, w niedzielę 15 maja miała miejsce inauguracja tegorocznej edycji „Wiosennego Rajdu Rowerowego LZS”. Start wycieczki krajoznawczo – rekreacyjnej rozpoczął się równo w południe w Czosnówce na parkingu przed kaplicą. Do rajdu można było swobodnie dołączyć także w trakcie jego trwania. A zarówno cała trasa jak i ilość miejsc postojowych została tak pomyślana aby umożliwić swobodne włączenie się do rajdu jak i nabrać oddechu przed kolejnymi etapami.

Jako uczestnik w rajdzie udział wziął Arkadiusz Maksymiuk, radny powiatowy a jednocześnie prezes Ludowych Zespołów Sportowych na terenie Powiatu Bialskiego. Na terenie gminy Zalesie czekał na rowerzystów ze swoją grupą Wojciech Kołodyński, członek Zarządu LZS Powiatu Bialskiego. Już z Czosnówki wyruszyli radni gminy Biała Podlaska – Mateusz Siwiec i Sebastian Gałązka.

Choć sam start w Czosnówce nie zapowiadał możliwości bicie rekordów uczestników rajdu, to już po pierwszym etapie z Czosnówki do Białej Podlaskiej okazało się, że zainteresowanych udziałem jest sporo osób a na trasie na pewno nie zabraknie rozmów i dobrego humoru. Pierwszy postój zaplanowano na rondzie al. Solidarności i ulicy Białka (trasa DK-2). Tutaj czekała już silna reprezentacja cyklistów z Białej Podlaskiej którzy dołączyli do mieszkańców gminy.

Kolejne postoje to już Woskrzenice, Husinka, Kijowiec (most), Zalesie (GOK), Kłoda Mała (pomnik Koniuszewskich), meta Horbów Kolonia (przy karczmie „Pajero”).

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama