Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Biała Podlaska: Międzynarodowy sukces pikselowych graficzek

Ponad dwa tysiące prac z całego świata wpłynęło na Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Bohúňova Paleta, który już po raz kolejny zorganizował Dom Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej wraz ze Szkołą Artystyczną w Dolnym Kubinie na Słowacji. Z ogromna radością informujemy że aż 5 wychowanek Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel", prowadzonej przez panią Lillę Wielgan-Michaluk zostało laureatkami.

Jury pod przewodnictwem prof. Jána Kudlička w składzie prof. Witold Jacyków, dr hab. Pavol Rusko, dr hab. Natalia Pawlus, dr Marta Bošelová oraz artysta plastyk Joanna Dadak postanowiło przyznać WYRÓŻNIENIA: Liliannie Rudzkiej, Zuzannie Rudzkiej, Lidii Sacharuk, Helenie Sacharuk, Natalii Grzechnik.

Na konkurs wpłynęło dokładnie 2.024 prac, w tym 615 z Polski, z ośrodków kultury, szkół, kół i pracowni plastycznych. Poza dziećmi i młodzieżą z naszego kraju w konkursie wzięli też udział młodzi ze Słowacji, Czech, Chin i Litwy.

Tematem ostatniej edycji Bohúňovej Palety było rozumienie świata poprzez sztukę, a celem konkursu subiektywne wypowiedzi artystyczne uczniów, na podstawie obserwacji rzeczywistości i budowanie głębszych relacji z otoczeniem.

Szczegółowe wyniki konkursu znajdują się na stronie

https://www.mdk.bielsko.pl/dkwlokniarzy/wydarzenie/wyniki-xxiv-konkursu-plastycznego-bohunova-paleta-2021

Cieszymy się niezmiernie z sukcesu naszych wychowanek!!!
Laureatkom oraz opiekunce serdecznie gratulujemy!!!

materiał: Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Marta Woźniak Impresariat artystyczny Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej / Lilla Michaluk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama