Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Międzyrzec: Dzień Strażaka (galeria)

4 maja na placu przy kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła została odprawiona okolicznościowa polowa msza święta z okazji Dnia Strażaka, na którą wszystkich strażaków, strażackie rodziny i sympatyków pożarnictwa zaprosił Zarząd Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Międzyrzecu Podlaskim.

Mszę świętą w intencji strażaków sprawowali proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim ks. Dariusz Ostałowski i były diecezjalny kapelan strażaków ks. Roman Sawczuk.

Praca strażaka to służba dla drugiego człowieka. Często bardzo niebezpieczna, bardzo trudna, ale jakże nieodzowna i konieczna. Jesteście do dyspozycji nas, braci i sióstr, aby pomagać w różnych sytuacjach i klęskach. Aby służyć pomocą, a tym samym okazywać miłość – mówił ks. Dariusz Ostałowski. – Modlimy się dziś w sposób szczególny za wstawiennictwem św. Floriana o Boże błogosławieństwo dla wszystkich strażaków obchodzących swoje doroczne święto. W naszej Ojczyźnie utrwaliła się ta piękna tradycja, tak jest również w naszym mieście i gminie. Chcemy dziękować wam, drogie druhny i drodzy strażacy za waszą pracę, oddanie, służbę drugiemu człowiekowi. Ratowanie ludzkiego życia i mienia przy jednoczesnym narażeniu samego siebie na duże niebezpieczeństwo jest autentycznym i bardzo konkretnym wyrazem miłości do drugiego człowieka. Można powiedzieć, że strażacy są oddanymi współpracownikami naszych Aniołów Stróżów.

W uroczystości wzięli udział m.in. były Komendant Miejski PSP st. bryg. w stanie spoczynku Zbigniew Łaziuk, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Międzyrzecu Podlaskim mł. bryg. Sylwester Sadowski, z-ca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej mł. bryg. Paweł Jakubowicz, komendanci i dowódcy służb mundurowych wszelkich stopni, władze ochotniczych straży pożarnych z terenu miasta i gminy Międzyrzec Podlaski dh Zbigniew Kot i dh Krzysztof Adamowicz, prezesi jednostek OSP wraz z pocztami sztandarowymi, druhny i druhowie oraz weterani pożarnictwa.

Święty Florian – patron pewnie z uśmiechem patrzy, żeście zechcieli tutaj przyjść, znaleźli na to czas – zwrócił się do obecnych ks. Roman Sawczuk.

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Anna Ostapiuk
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama