Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Rotarianie ufundowali karetkę, która będzie ratować życie w Ukrainie (film)

22 Kwietnia, w Białej Podlaskiej przy hotelu "Skala" odbyła się symboliczna uroczystość przekazania karetki pogotowia wraz z wyposażeniem, która już niebawem znajdzie się w Ukrainie. Pojazd ufundowały Kluby Rotary w Stanach Zjednoczonych przy wsparciu Rotary Club Biała Podlaska.

– To jest tak wspaniałe, że mogliśmy kupić tą karetkę, że to wyszło i to w tak krótkim czasie, bo w sumie w ciągu kilku tygodni wszystko stało się faktem i ta karetka już jest. Bardzo się cieszę, że karetka jest już w Białej Podlaskiej i trafi wkrótce na Ukrainę – mówi Zbigniew Chaberski, Rotary Club Portland w USA.

Wartość karetki wraz z wyposażeniem to około 60 tys. zł. Karetka ma na wyposażeniu m.in. nosze, kompletny zestaw ratunkowy w tym defibrylator, respirator i wszystko co niezbędne do ratowania życia i zdrowia.  Karetka pojedzie na wschód Ukrainy, gdzie obecnie trwają najsensowniejsze walki.  

– Oprócz przekazywania środków trwałych za otrzymane pieniądze z klubów Rotary w USA kupujemy także wyposażenie mieszkalne dla uchodźców, którzy są na naszym terenie, odzież, i to co jest potrzebne na bieżąco, kupujemy też różne rzeczy do Ukrainy, czekamy m.in. na agregaty prądotwórcze, które pojadą do Kijowa – mówi Jarosław Meleszko, prezydent Rotary Club Biała Podlaska. 

 

Film / zdjęcie: Biper Tv

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama