Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Sport: Staż Aikido z mistrzem Jackiem Wysockim w Białej Podlaskiej (film) (galeria)

W dniach 22-23 kwietnia w Lubelskiej Akademii Aikido - Sekcji Biała Podlaska odbył się staż Aikido dla dzieci i dorosłych, który poprowadził polski mistrz aikido, posiadacz stopnia 8 dan Kobayashi Ryu i tytułu shihan Jacek Wysocki.

 

Ważnym wydarzeniem podczas treningu było nadanie dla sensei z bialskiej sekcji Aikido Ireneusza Kołodziejaka nominacji na stopień mistrzowski 7 dan. Warto podkreślić, że to drugi najwyższy stopień w Polsce. Wyższy posiada jedynie shihan Jacek Wysocki, który wręczył stopień dla bialczanina. – Nadałem dziś stopień 7 dan Irkowi Kołodziejakowi z którym współpracuje od 37 lat i to z pewnością było wyróżnienie dla niego, ale i całej grupy, bo to jest ich nauczyciel, to dzięki jego pracy jest tu naprawdę fajnie – podkreśla shihan Jacek Wysocki.

– Aikido do japońska sztuka walki dosyć, skodyfikowana na początku XX wieku. Działamy w Białej Podlaskiej od 30 lat, mamy tu dobrych instruktorów, jest grupa dzieci i dorosłych – wyjaśnia Ireneusz Kołodziejak, instruktor Aikido. – W aikido walczymy przede wszystkim ze sobą i własnymi słabościami, sztuka walki uczy też współpracy, pokory i systematyczności, bo żeby cokolwiek w nich osiągnąć musi być realizowany permanentny trening – dodaje trener Aikido.

Uczestnicy treningów otrzymali od mistrza Jacka Wysockiego m.in. nauki walki z mieczem i kijem drewnianym oraz z Kata – formalnych układów obrony i ataku. W stażu oprócz uczniów z bialskiej sekcji wzięli również udział goście z Warszawy, Zamościa, Chełma, Lublina i Rzeszowa.

Bialska sekcja lubelskiej Akademii Aikido trenuje przy ul. Sidorskiej 100 (obok Centrum Handlowego Epi). Na treningi mogą zapisywać się wszyscy chętni, dolna granica wieku to 6 lat.

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama