Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Potrącenie na przejściu dla pieszych w Międzyrzecu Podlaskim

W Międzyrzecu Podlaskim, 20-latka kierująca osobowym oplem potrąciła przechodzącego przez oznakowane przejście pieszego. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. To kolejne już w ostatnim czasie zdarzenie z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Ustalamy okoliczności oraz apelujemy o rozwagę!

Do wypadku doszło w minioną sobotę około godziny 22.30 na ulicy Lubelskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Opel, 20-letnia mieszkanka gminy Drelów, prawdopodobnie w wyniku niezachowania należytej ostrożności, najechała na pieszego przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych.

W wyniku zdarzenia 31-letni mieszkaniec miasta doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. W chwili zdarzenia kierująca osobówką była trzeźwa. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Natomiast w przypadku pieszego urządzenie wykazało promil alkoholu w jego organizmie. To już kolejne w ostatnim czasie zdarzenie, do którego doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Wyjaśniamy okoliczności oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Pamiętajmy, że każdy kierowca, który dojeżdża do oznakowanego przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Powinien zwolnić i obserwować otoczenie tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama