Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Biała Podlaska: Wsparcie dla Dołhobyczowa na Ukrainie

Dwa busy pełne darów pierwszej potrzeby z diecezji siedleckiej, dotarły do obywateli Ukrainy w sobotę 26 lutego 2022 r. na przejście graniczne w Dołhobyczowie.

Na granicę, pojechało 5 osób: ks. Paweł Zazuniak – zastępca dyrektora siedleckiej Caritas Diecezji Siedleckiej i koordynator pomocy Ukraińcom z ramienia tej organizacji, Ewa Borkowska – dyrektor MOPS w Białej Podlaskiej, Agnieszka Andrzejuk – pracownik MOPS w Białej Podlaskiej, Ewelina Niźnikowska – prorektor ds. kształcenia i studentów Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej oraz Kacper Łaskarzewski z tamtejszego Samorządu Studenckiego.

Z myślą o uchodźcach zebrano i przewieziono pakiety, w których skład wchodziły napoje, słodycze, konserwy. Rozdawano również koce i kanapki, przygotowane przez harcerzy z ZHP Biała Podlaska oraz Dom Pomocy Społecznej w Kozuli. W Siedlcach załadunkiem darów zajęło się Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży. Dary były rozdysponowane po obu stronach granicy, również dla straży granicznej. Oprócz tego część produktów trafiła do punktów magazynowych działających na granicy.

Organizatorzy akcji zapewnili w drodze powrotnej transport do Woli Gułowskiej 5-ciu obywatelom Ukrainy.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się z ogromnym zaangażowaniem w zorganizowanie tej pomocowej akcji: Caritas Diecezji Siedleckiej, Siedleckiej Spółdzielni Socjalnej Caritas, Diecezjalnemu Duszpasterstwu Młodzieży, Akademii Bialskiej, Miastu Biała Podlaska, ZHP Biała Podlaska – wymienia ks. P. Zazuniak.

materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst, zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama