Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Rogoźnica: Bieg Tropem Wilczym 2022 (film) (galeria)

1 marca społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy wzięła udział w X edycji imprezy biegowej pod hasłem "Tropem Wilczym. Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych". Bieg na terenie dookoła szkoły odbył się po raz pierwszy, ale zapewne nie ostatni, bo wydarzenie cieszyło się dużym uznaniem zawodników w każdym wieku.

„Sport uczy zwyciężać, uczy przegrywać z godnością i honorem. A więc uczy wszystkiego – uczy żyć!” – brzmią słowa motta, który przyświeca społeczności Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy. I zgodnie z tym zawołaniem placówka systematycznie pracuje nad szerzeniem sportowej postawy każdego młodego człowieka. Tym razem zdrowy tryb życia stał się elementem hołdu pamięci Żołnierzom Wyklętym, którym poświęcono imprezę biegową na terenie szkoły pod hasłem „Bieg Tropem Wilczym”.

Podczas biegu zawodnicy pokonali dystans 1963 metrów będący symbolicznym upamiętnieniem daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego, Józefa Franczaka pseudonim „Lalek”. – Pierwsze kroki stawialiśmy w biegach organizowanych od dziesięciu lat przez Powiat. Rokrocznie w nich uczestniczyliśmy. W tym roku, w dziesiątą rocznicę postanowiliśmy przenieść to na teren naszej szkoły, żeby zachęcić do udziału jeszcze większą liczbę uczniów. Wszyscy uczniowie z klas IV-VIII wzięli dziś udział w biegu – mówiła dyrektor SP w Rogoźnicy Dorota Herda. – W dzisiejszej uroczystości najważniejszy jest sam udział, nie rywalizacja i czas, ale jak największa liczba osób. 

Na najlepszych trzech zawodników czekały medale i nagrody rzeczowe. Miejsca na podium zajęli:
Michał Michaluk kl.VI
Maciej Nestoruk kl. V
Magdalena Lesiuk kl. VII

Imprezie towarzyszyła wystawa poświęcona Żołnierzom Wyklętym, temat ten był poruszany również na lekcjach historii. 

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
film: Krzysztof Lewczuk
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama