Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska wśród liderów rynku okien i drzwi w województwie lubelskim

Polscy producenci drzwi i okien należą do światowej czołówki - nasz kraj jest światowym liderem eksportu okien z PCW (wyprzedza m.in. Chiny oraz Niemcy). Wśród reprezentantów tej branży są również firmy z województwa lubelskiego. Które z nich należą do regionalnych liderów i to właśnie u nich warto rozważyć zakup stolarki otworowej? Oto zestawienie, w którym znajdziemy również reprezentanta Białej Podlaskiej.

Wiadomo, że okna i drzwi nie należą do często kupowanych przez przeciętnego Polaka produktów. To zazwyczaj zakup na lata i przy okazji niemała inwestycja. Dlatego klienci, którzy stoją przed wyborem nowej stolarki otworowej, często mają problemy ze znalezieniem ważnych informacji na ten temat. Dlatego redakcja Forum Branżowego przygotowała zestawienie największych producentów okien i drzwi w województwie lubelskim. Dzięki obiektywnemu kryterium, jakim są przychody ze sprzedaży, wskazano w nim firmy, które mogą pochwalić się dużą stabilnością i odpowiednim zapleczem technologicznym, a to jest gwarantem odpowiedniej jakości produktów oraz serwisu. Wiadomo, że im większa i poważniejsza firma, tym większa pewność, że za kilka lat będziemy mogli się do niej zwrócić z naprawą gwarancyjną, czy umówić się na sezonowe serwisowanie okien i drzwi.

Województwo lubelskie to region, w którym znajdziemy około 60 producentów stolarki. Biorąc pod uwagę fakt, że szacowana liczba polskich producentów stolarki wynosi ok. 1700, reprezentacja z Lubelszczyzny nie należy do licznych, ale znaczących. Mamy tu bardzo szeroki zakres działalności przedsiębiorstw z branży stolarki. W województwie lubelskim znajdziemy nie tylko producentów okien pionowych i drzwi, ale też okien dachowych (Roto Okna Dachowe, Alusky). Nie zapominajmy, że krajobraz rynku stolarki dopełniają tu dostawcy dla tej branży, wśród których wymienić można m.in. Aliplast, Axor Industry, Euroglass czy Oksan. W Lublinie swoją siedzibę ma też firma Pryzmet, która specjalizuje się w dystrybucji okuć budowlanych i akcesoriów do produkcji okien i drzwi aluminiowych.

Okna i drzwi z Lubelszczyzny

Wśród producentów drzwi na Lubelszczyźnie prym wiedzie Erkado (przychody firmy w 2020 roku sięgnęły niemal 300 mln zł). Producent z Gościeradowa specjalizuje się przede wszystkim w drzwiach wewnętrznych, ale w swojej ofercie ma również wiele innych produktów stolarki otworowej. Dużym producentem drzwi jest również lubelskie Pol-Skone (przychody w 2020 roku wyniosły niemal 200 mln zł). Firma znana jest przede wszystkim z produkcji stolarki drewnianej, a w swojej ofercie ma też okna. Podium producentów drzwi zamyka Stalprodukt z Zamościa z rocznymi przychodami ok. 70 mln zł.

Największym producentem okien w regionie jest Łukplast z Łukowa, z przychodami przekraczającymi 50 mln zł. Specjalizuje się przede wszystkim w produkcji okien z PCW. Fabryka Okien Spectrum z Lublina z przychodami w wysokości ok. 40 mln zł w swoim portfolio, oprócz tradycyjnych produktów, ma też stolarkę do „zadań specjalnych”, w tym przeciwpożarową. Jabłonna to miejscowość, w której swoją siedzibę ma z kolei firma Oknostyl, a jej roczne obroty przekraczają 30 mln zł. W zestawieniu największych producentów znalazły się również takie firmy jak: Fabryka Okien BAS z Lublina, Lubartowska Fabryka Okien I Drzwi Fer-Plast, Lubelska Fabryka Okien Perfekt, Pumar z siedzibą w Rykach, Segal Okna i Drzwi z Łęcznej i Vikking z Białej Podlaskiej.

Jeżeli przed Tobą inwestycja w nowe drzwi i okna a stawiasz na współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami, to to lista wojewódzkich liderów rynku okien i drzwi jest właśnie dla Ciebie! Poznaj rzetelnych producentów stolarki otworowej z Twojej okolicy. Szczegółowe informacje o producentach oraz dodatkowe informacje można znaleźć tutaj: https://forumbranzowe.com/przeglady/liderzy-rynku-lubelskie/

O nas:

Forum Branżowe od 2003 roku dostarcza właścicielom, dyrektorom i managerom firm produkujących okna, drzwi, bramy, osłony i fasady rzetelną wiedzę o rynku stolarki. Z powodzeniem integruje środowisko branżowe i informuje o najważniejszych trendach i zjawiskach w tej gałęzi gospodarki. Oprócz miesięcznika i innych czasopism jest wydawcą serwisu ForumBranzowe.com, podcastów oraz webinariów. Redakcja Forum Branżowego chętnie podejmie współpracę redakcyjną z mediami, by dzielić się wiedzą na temat branży stolarki otworowej oraz dostarczać merytorycznych wypowiedzi do materiałów dziennikarskich.

Kontakt:
Paweł Gregorczyk, redaktor prowadzący
tel.: + 48 503 459 067,
e-mail: pawel.gregorczyk@forumbranzowe.com

materiał: Centrum Informacji Branżowej Sp. z o.o.
tekst i zdjęcia: Paweł Gregorczyk redaktor prowadzący
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama