Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Szlachetna Paczka w Woskrzenicach Dużych

Szkoła Podstawowa w Woskrzenicach Dużych po raz piąty wzięła udział w Ogólnopolskiej akcji „ Szlachetna Paczka”. Najważniejszą ideą projektu jest udzielenie pomocy osobom, które w ostatnim roku znalazły się w trudnej sytuacji, rodzinom wielodzietnym, z niepełnosprawnościami oraz osobom samotnym w podeszłym wieku, które nie mają dzieci lub są pozbawione ich wsparcia.

Szkolne Koło Wolontariatu wraz z opiekunami Bożeną Lesiuk i Sylwią Koszołko dołączyło do akcji poprzez wybranie z bazy rodzin zakwalifikowanych – potrzebującej rodziny. Pod koniec listopada została zorganizowana zbiórka potrzebnych artykułów spożywczych, środków czystości, tekstyliów oraz piekarnika. Mimo trudnego czasu pandemii Covid-19, dzięki wspaniałym ludziom całej społeczności szkolnej, ludziom dobrej woli i wielkiego serca udało się zorganizować zbiórkę darów dla potrzebującej rodziny. Przedszkolaki wraz z rodzicami, uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły przynieśli potrzebne rzecz z których zostało wykonanych 15 paczek.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego podczas „ Weekendu cudów” , który odbył się w dniach 10-12 grudnia 2021 r. dostarczyli do sztabu zebrane paczki. Najpiękniejsze i pełne wzruszeń chwile zaczynają się wtedy, kiedy wolontariusze dostarczają paczki do tysięcy domów w całej Polsce, by przekazać pomoc i nadzieję na lepsze jutro. Uśmiech i radość tych ludzi jest największym podziękowaniem dla wszystkich darczyńców.

Dyrektor szkoły Anna Maksymiuk serdecznie dziękuje wszystkim , którzy pomogli wesprzeć Szlachetną Paczkę. Po raz kolejny Społeczność Szkolna nie zawiodła, pokazała, że nie jest nam obojętny los drugiego człowieka. Jesteśmy empatyczni i otwarci na potrzeby innych. Głęboko wierzymy, że obdarowana rodzina poprzez otrzymane wsparcie łatwiej będzie pokonywać codzienne przeszkody, w spokoju spędzi Święta Bożego Narodzenia i z nadzieją wkroczy w Nowy Rok.

materiał: Szkoła Podstawowa w Woskrzenicach Dużych
tekst i zdjęcia: Sylwia Koszołko
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama