Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Tucznej rozpoczął już działalność (film)

Od 1 listopada w Tucznej rozpoczął swoją działalność Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, na którego czele stanęła dyrektor Alina Lipka. W naszym materiale rozmowa na temat przyszłego funkcjonowania placówki.

Na chwilę obecną instytucja, która gościnnie mieści się w Domu Strażaka w Tucznej zajmując miejsce dawnego klubu seniora, jest w trakcie tworzenia swoich struktur i planowania obecnej i przyszłej działalności. – Będziemy się w niej zajmowali szeroko pojętą kulturą, tradycjami, promocją, rekreacją, turystyką i sportem – wyjaśnia dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Tucznej Alina Lipka. – Spróbujemy tu zorganizować Andrzejki, a w grudniu Powiatowy Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej i powiatowe spotkanie związane z potrawami i tradycjami okołobożonarodzeniowymi, w planach 29 grudnia. Mamy nadzieję, że przy współpracy starosty uda się to nam zorganizować.

Docelowo instytucja będzie zajmowała pomieszczenia na piętrze budynku, gdzie wiele lat temu również znajdowała się siedziba ośrodka kultury. Do końca roku będą trwały remonty i dostosowanie pomieszczeń. – W tym samym budynku powstanie też miejsce do spotkań dla młodzieży z naszej gminy, która do tej pory takiego nie miała, nad czym bardzo ubolewaliśmy. Od 1 stycznia spróbujemy to uruchomić – przybliża plany dyrektor Lipka.

 

Oficjalne utworzenie i nadanie statutu GOKiS w Tucznej miało miejsce 15 listopada podczas XXVII Sesji Rady Gmina Tuczna:
Tuczna: Zwyczajna sesja samorządu, ale obfita w niezwykłe wydarzenia <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Gmina Tuczna
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama