Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Piszczac: W Zalutyniu podróż marzeń dzięki projektowi PZU i scenach teatru

Z radością informujemy, że Stowarzyszenie Społeczno – Oświatowe „Żyć Godnie” w Zalutyniu pozyskało dotację w ramach konkursu „Fundacja PZU z kulturą” na realizację projektu „Teatr podróżą do świata marzeń”.

 

Jego celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz przełamywanie barier i stereotypów związanych z funkcjonowaniem tej grupy społecznej. Aktywizacja uczniów poprzez zajęcia projektowe służy rozwojowi zainteresowań i zdolności artystycznych, poszerzeniu wiedzy z różnych dziedzin sztuki oraz umożliwia im korzystanie z dóbr kultury. Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zalutyniu od października 2021 r. uczestniczą w zajęciach teatralnych, wokalnych i tanecznych, gdzie zgłębiają tajniki gry aktorskiej i występów scenicznych. Uczestnictwo w warsztatach ma również walory terapeutyczne (poprawa wymowy, dykcji, pamięci, umiejętności komunikacyjnych, nawiązywanie relacji interpersonalnych, poprawa sprawności motorycznej całego ciała). Uczniowie przygotowują przedstawienie teatralne, które zaprezentują szerszej publiczności podczas spotkania integracyjnego podsumowującego projekt.

W ramach projektu 17 listopada uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli niezwykły i poruszający spektakl pt. Kaszalot w Białostockim Teatrze Lalek oraz zwiedzili Piwnicę Lalek, w której mieszkają lalki na emeryturze. W Galerii im. Śleńdzińskich uczestniczyli w warsztatach malarskich, podczas których uwieczniali piękno jesiennej przyrody. Dla wszystkich uczniów była to pierwsza wizyta w tego typu miejscach. Kolejna podróż podopiecznych Ośrodka jest planowana na wiosnę, do Muzeum Iluzji w Warszawie oraz na występ zespołu Mazowsze. Mamy nadzieję, że udział w projekcie będzie dla nich ciekawym i wzbogacającym doświadczeniem, prawdziwą podróżą do świata marzeń.

materiał: Stowarzyszenie Społeczno – Oświatowe „Żyć Godnie” w  Zalutyniu
tekst i zdjęcia: Agnieszka Lewkowicz
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama