Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Konstantynów: Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości (film) (galeria)

Społeczność Gminy Konstantynów rozpoczęła obchody Narodowego Święta Niepodległości mszą świętą w kościele pw. Św. Elżbiety Węgierskiej, po której uczniowie Szkoły Podstawowej w Komarnie Kolonii zaprezentowali część artystyczną. Uczestnicy uroczystości w obecności pocztów sztandarowych złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pomnikach upamiętniających walczących o wolność Ojczyzny.

Do zebranych na mszy świętej uczestników gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości zwrócił się wójt Romuald Murawski, który podkreślił szczególne znaczenie wychowania kolejnych pokoleń z zachowaniem wartości patriotycznych. – To ponowny dzień narodzin naszej Ojczyzny. Manifestujemy swój patriotyzm. To święto łączy wszystkich Polaków, a dla wielu z nich nie ulega wątpliwości, że budując współczesną Polskę, nawet w wymiarze lokalnym, oprzeć ją powinniśmy o solidne fundamenty wywiedzione z narodowej historii, tradycji i kultury. Tylko tak można zacząć pracę nad zapewnieniem lepszej przyszłości i następnym pokoleniom. W tym dziele wielkie znaczenie ma, szczególnie spoczywające na szkołach, wychowanie dzieci w duchu patriotyzmu – zauważył wójt Romuald Murawski. Włodarz mówił o wartościach, jakie winny być zaszczepione w młodych ludziach oraz dbałości o dobre gospodarowanie daną nam niepodległością. – Dziś zaangażowanie patriotyczne nie wymaga od nas poświęcenia, ofiary krwi czy dokonywania dramatycznych wyborów. Nie znaczy to jednak, że patriotyzm przestał być potrzebny i nie jest aktualny we współczesnym świecie. 

Po nabożeństwie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Komarnie Kolonii. We wzruszający i symboliczny sposób przedstawili najważniejsze wydarzenia prowadzące Polskę i jej mieszkańców do odzyskania niepodległości, śpiewali patriotyczne piosenki i recytowali wiersze.

Kontynuacją obchodów był przemarsz w miejsca pamięci i złożenie kwiatów przez władze samorządowe, delegatów instytucji i organizacji, Kościoła i szkoły. Oddano hołd pamięci przy pomnikach upamiętniających poległych za wolność.

 

 

materiał: Radio Biper Gmina Konstantynów
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Biper TV
film: Małgorzata Mieńko

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama