Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Rzeczyca: „Zamyślenia Zaduszkowe” Klubu Seniora z Rzeczycy (film) (galeria)

Klub Seniora z Rzeczycy już po raz piąty porwał swoją publiczność w wir wspomnień, refleksji nad życiem i przemijaniem oraz zadumy nad kruchością istnienia człowieka. "Zamyślenia Zaduszkowe", bo o nich mowa, odbyły się 7 listopada w remizie OSP w Rzeczycy, a do wspólnego uczestnictwa została zaproszona liczna społeczność Gminy Międzyrzec Podlaski.

Członkowie Klubu Seniora z Rzeczycy przygotowali wzruszający, nostalgiczny montaż słowno-muzyczny, którego głównym tematem tradycyjnie stała się doczesność i przyszłe życie wieczne człowieka. Nie zabrakło również elementów patriotycznych i pamięci o tych, którzy zginęli w walce o wolność Ojczyzny. – Dzisiejszy dzień jest dla nas bardzo ważny. Wydarzenie słowno-muzyczne, które stało się w naszym terminarzu spotkań cykliczną imprezą, odbywa się już po raz piąty – mówiła prezes Klubu Seniora z Rzeczycy Teresa Kuraszyk. – To piękne spotkanie poświęcone życiu, przemijaniu, wspomnieniom o zmarłych. Wspólnie się modlimy, przeżywamy. Jest to też okazja, by po raz kolejny spotkać się w szerszym gronie, pośpiewać pieśni i powspominać.  „Wspominamy tych, którzy odeszli, oddali swe życie, często młode, w walce o wolność i niepodległość naszego kraju. Mimo wszystko życie jest silniejsze od śmierci” – brzmiały jedne z pierwszych słów wystąpienia. Inicjatorem cyklicznego spotkania organizowanego przez seniorów z Rzeczycy był obecny tego dnia na uroczystości ks. Michał Wawerski, były wikariusz parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim.

Członkowie klubu zapraszają w progi remizy OSP w Rzeczycy dwa razy do roku na „Zamyślenia Zaduszkowe” i „Wspomnienia Wielkanocne”. – Choć przybywa nam kartek w kalendarzu, stajemy się powoli mistrzami dykcji, szlifujemy swoje warsztaty aktorskie – zauważa Teresa Kuraszyk. Jak podkreśla, wszystkie dekoracje zdobiące salę również wykonane są tylko i wyłącznie przez klubowiczów, których średnia wieku wynosi 74 lata. W lutym 2022 r. seniorzy będą świętowali szóstą rocznicę powstania organizacji, do której należą chętnie i w licznej grupie. Spotykają się nawet kilka razy w tygodniu, a zawsze we wtorkowe popołudnia. – To jest czas dla nas, spotykamy się przy kawie i staramy się coś ciekawego zrobić. Wychodzimy ze swoja pracą na zewnątrz, robimy dużo dla wsi, dbamy o park, kwiaty, współpracujemy ze szkołą i przedszkolem. Bierzemy czynny udział w życiu wsi – podsumowuje prezes klubu.

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Biper TV
film: Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama