Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Koronawirus: Niepokojący wzrost liczby zakażeń w powiecie i mieście Biała Podlaska – raport

Oficjalne komunikaty podawane w ostatnich dniach przez Ministerstwo Zdrowia w sprawie liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2 nie napawają optymizmem. Zgodnie z prognozą epidemiologów przechodzimy szczytowy okres zakażeń IV fali pandemii. Każdego kolejnego dnia bity jest kolejny rekord wykrytych zakażeń. Dziś w raporcie Ministerstwa Zdrowia podano liczbę 15 515 zakażeń i 250 zgonów (44 osoby bez chorób współistniejących). Jak wygląda sytuacja w naszym regionie?

W dzisiejszym komunikacie (04.11.2021) w powiecie bialskim jest 116 zakażonych, zmarło 6 osób (1 os. bez chorób towarzyszących), wykonano 351 testów. Na kwarantannie przebywa 1999 osób. W Białej Podlaskiej natomiast jest 57 osób zakażonych a zmarły 4 osoby (2 os. bez chorób towarzyszących). Wykonano łącznie 201 testów. Objętych kwarantanną jest 1138 osób. 

Bardzo niepokojąca jest sytuacja w bialskim szpitalu. Na 198 łóżek covidowych, zajętych jest już 189. W obszarze covidowym znalazło się już 7 oddziałów: Oddział Chorób Wewnętrznych i Geriatrii, Oddział Ftyzjopulmonologii i Onkologii Pulmonologicznej, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, Oddział Urologiczny, Oddział Otolaryngologicznym, Oddział Kardiologii Zachowawczej oraz Oddział Neurologiczny.

 

Źródło: www.gov.pl / Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama