Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Łukowisko: Wieczornica poświęcona pamięci św. Jana Pawła II (film) (galeria)

24 października w Łukowisku odbyła się Wieczornica poświęcona pamięci św. Jana Pawła II, na którą zaprosili wójt Krzysztof Adamowicz oraz pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim z siedzibą w Wysokim. W przygotowania włączyła się społeczność szkoły podstawowej w Halasach.

Już po raz piąty społeczność gminy Międzyrzec Podlaski spotkała się, by wspólnie uczcić pamięć św. Jana Pawła II. Podczas uroczystej wieczornicy uczestnicy spotkania wspominali najważniejsze słowa papieża, przypominali treść homilii i zaśpiewali ukochane pieśni wielkiego Polaka, wśród których najbliższa jego sercu była „Barka”. – To człowiek, który kruszył mury, łamał stereotypy, godził wrogów i kochał ludzi. Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie będzie okazją do przekazania młodemu pokoleniu wartości, które prezentował ten wielki człowiek i wielki Polak – mówiła na wstępie dyrektor GBP Magdalena Chodzińska. – To był właściwy człowiek we właściwym czasie – zauważył ks. Henryk Skolimowski, proboszcz parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP w Międzyrzecu Podlaskim. 

Uczniowie zaprezentowali część artystyczną. Karolina Duda, uczennica klasy VII, wykonała dwa utwory: „Matko, która nasz znasz” oraz „Zaufaj Panu, już dziś”, natomiast uczniowie klas młodszych zaśpiewali piosenkę „Biały pasterz”. – Sześć lat temu zrodziła się myśl takich wieczornic w różnych miejscach gminy, by spotkać się wspólnie i posłuchać pięknych słów.  Każdy z nas poczuł te emocje i przypominał sobie lata, gdy Ojciec Święty był z nami.  Dziękuję za ten nastrój wszystkim zaangażowanym w to spotkanie – podsumował wójt Krzysztof Adamowicz

Uroczystość uświetniła wystawa książek poświęconych tematyce pontyfikatu św. Jana Pawła II.

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Małgorzata Mieńko
film: Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama