Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

„Przebudzenie” – recital Faustyny Maciejczuk z pianistą Łukaszem Furmankiewiczem (film)

Trwający w Białej Podlaskiej 3. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego miał swoją kolejną odsłonę w Bialskim Centrum Kultury, gdzie 20 września odbył się Recital Faustyny Maciejczuk z pianistą Łukaszem Furmankiewiczem pod hasłem „Przebudzenie”.

 

Salę im. Bogusława Kaczyńskiego w Bialskim Centrum Kultury wypełniły nastrojowe utwory własne zaśpiewane i zagrane na skrzypcach przez Faustynę Maciejczuk, której akompaniował pianista Łukasz Furmankiewicz.

Karolina Maciejczuk, multiinstrumentalistka, wokalistka i autorka tekstów, kilka miesięcy wcześniej umieściła autorskie utwory na kanale YouTube i szybko zdobyła liczną grupę fanów. Od 6 roku życia gra na skrzypcach. – Mój proces twórczy jest bardzo różny. Gdy nie mam pod ręką instrumentu, to wtedy zapisuję jako pierwszy tekst. Gdy pojawia się wena, siadam do pianina i jednocześnie śpiewam. Najlepiej czuję się grając na skrzypcach, gram też na fortepianie, flecie, gitarze, perkusji i ukulele – opowiada Faustyna Maciejczuk. – To niesamowity talent i myślę, że za kilka lat cała Polska będzie wiedzieć, kto to jest Faustyna Maciejczuk, a my będziemy się chwalić, że podczas festiwalu mieliśmy recital wschodzącej gwiazdy polskiej piosenki – mówił Krzysztof Korwin-Piotrowski, dyrektor artystyczny 3. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. – Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Tak lirycznie, wdzięcznie i przede wszystkim emanując własnym talentem – dziękował prezydent miasta Michał Litwiniuk wręczając młodej artystce czerwone róże.

Organizatorami wydarzenia byli prezydent miasta Biała Podlaska, Bialskie Centrum Kultury i Fundacja Orfeo im. Bogusława Kaczyńskiego przy wsparciu Teatru Muzycznego w Lublinie i Lwowskiej Opery Narodowej.

Kanał YouTube Faustyny Maciejczuk
https://www.youtube.com/channel/UCKxKRqQ4DRcrkgShXs9FXnA


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Anna Ostapiuk
film: Biper TV
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama