Kolejny udany start Izy! W Berlinie z rekordem życiowym!

Kenijczyk Felix Kipkoech wygrał w niedzielę, 22 sierpnia półmaraton w Berlinie. Jego czas - 58.57 - jest najlepszym tegorocznym wynikiem na świecie. Wśród kobiet triumfowała jego rodaczka Joyciline Jepkosgei, która ustanowiła rekord trasy – 1:05,16.

Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, całe podium było kenijskie. Za Kipkoechem uplasowali się Josphat Tanui i Philemon Kiplimo, którzy uzyskali – odpowiednio – 59.40 i 59.54, a Jepkosgei wyprzedziła Nancy Meto – 1:05,21 i Valary Aiyabei – 1:07,32.

Na wysokim, siódmym miejscu, za zawodniczkami z Kenii i Etiopii zawody ukończyła Izabela Paszkiewicz. Uzyskała znakomity czas: 1:10,28, a przy okazji poprawiła rekord życiowy o 25 sek.

Jeśli chodzi o warunki atmosferyczne, to temperatura znośna, około 20 stopni ale niestety silny wiatr dokładnie sponiewierał. – powiedziała Iza po biegu. Tym większe brawa i ogromne gratulacje!

W 40. edycji półmaratonu w stolicy Niemiec wzięło udział łącznie 15 096 osób ze 130 krajów.

materiał: MOK Terespol
tekst i zdjęcia: Krystyna Pucer
opracowanie: Gwalbert Krzewicki