Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Biegaczka z Podlasia – Anna Szendel – wydaje książkę!

Nakładem Wydawnictwa Novae Res ukazał się tytuł Uśpij astmę Anny Szendel, czyli poradnik jak radzić sobie z astmą i łączyć chorobę z aktywnością fizyczną. Autorka wykorzystała nie tylko własne doświadczenia, ale także literaturę naukową oraz wiedzę ekspertów. Dodatkowo przeprowadziła trzy wywiady: z astmatyczką, trenerką personalną – Martyną Piętką oraz z Anną Tarasińską – fizjoterapeutką, trenerką medyczną i terapeutką ruchową. Autorka w poszczególnych rozdziałach zestawiła z chorobą takie zagadnienia jak: dieta, palenie papierosów i aktywność fizyczna.

Czy za sprawą „Uśpij astmę” więcej osób będzie walczyło o swoje marzenia mimo przeciwności? Tego dowiemy się wkrótce.

Astma i bieganie – jak to połączyć? Anna Szendel w poradniku Uśpij astmę odpowiada na to pytanie. Autorka pochodzi z Białej Podlaskiej i tam zaczęła regularnie ćwiczyć. Debiutancka książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res.

Astma jest chorobą zapalną dróg oddechowych. Charakteryzuje się napadami duszności, kaszlu oraz trudnością w oddychaniu. Jak, pomimo uciążliwych objawów, żyć pełnią życia i dodatkowo uprawiać sport? Anna Szendel opisała sprawdzone metody i praktyczne wskazówki jak radzić sobie z choroba w codziennym życiu. W książce można uzyskać podpowiedzi także dla osób, które przebywają w otoczeniu astmatyków i są świadkami ataków astmy. Autorka wykorzystała nie tylko własne doświadczenia, ale także literaturę naukowa. Na potrzeby książki przeprowadziła trzy wywiady: z osoby zmagająca się z astmą, trenerką personalny – Martyną Piętką oraz z Anną Tarasińską – fizjoterapeutką, trenerka medyczną i terapeutka ruchową.

Anna Szendel wskazuje skuteczny sposób na uśpienie astmy – aktywność fizyczna i zdrowy styl życia. W niezwykle przystępny sposób przedstawia propozycję rocznego treningu biegowego, składającego się głównie z tabel z podziałem na dni tygodnia oraz kontrola wagi wymiarów poszczególnych części ciała. Daje również rady, jak przygotować się do biegania i w jaki sposób radzić sobie ze zniechęceniem i chwilami słabości. W poszczególnych rozdziałach zestawiła z chorobą takie zagadnienia jak: dieta, palenie papierosów i aktywność fizyczna

Autorka jest związana z Biała Podlaską, gdzie zaczęła regularnie biegać i ćwiczyć. Z miłości do sportu powstał pomysł na debiutancką książkę Uśpij astmę. Warto spróbować, by cieszyć się w przyszłości lepszym zdrowiem i komfortem życia!

Książka jest dostępna na stronie: https://zaczytani.pl/

materiał: Wydawnictwo Novae Res
tekst: Weronika Skiba Młodszy specjalista ds. komunikacji
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama