Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Terespol: Teatr Maska w parku miejskim (galeria)

Termin wydarzenia: 28 lipca 2021
, godz. 00:00
Lato to niewątpliwie ulubiona i długo wyczekiwana przez dzieci pora roku. To czas beztroskiej zabawy, spotkań z rówieśnikami, wycieczek z rodzicami czy wielu godzin spędzonych nad wodą. Ale wakacje mogą poprzez zabawę także kształcić i wychowywać, bo dzieci zdecydowanie wolą aktywne i pożyteczne spędzanie czasu, także wówczas, kiedy mogą obcować z kulturą.

Z takiego założenia wyszedł Miejski Ośrodek Kultury proponując najmłodszym mieszkańcom miasta kulturalne popołudnie z teatrem. 14 lipca w parku miejskim dzieci miały niepowtarzalną okazję obejrzeć spektakl „Prastara Książnica – skarb i tajemnica. Bo mądrość tkwi nie tylko w ….WIFI” w wykonaniu Teatru Maska.

Aktorzy krakowskiego teatru zabrali swoich widzów na zaginioną wyspę, gdzie wspólnie z piratką Kirą próbowały znaleźć sposób na przetrwanie. Ale jak to zrobić, kiedy na wyspie nie ma wifi, a trzeba rozbić obóz i rozpalić ognisko? Gdzie jest ukryty skarb? Dzieci znakomicie się bawiły szukając odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Spektakl bardzo im się podobał, zawłaszcza dlatego, że mogły w nim żywo uczestniczyć, jednocześnie otrzymując wiele cennych życiowych mądrości.

Także animacje przygotowane przez aktorów teatru Maska sprawiły wiele radości dzieciom, które bardzo chętnie brały udział we wszystkich zabawach. Biegały, skakały, przechodziły pod liną i szalały z chustą animacyjną, by za chwilę z zachwytem obserwować piękne ogromne bańki mydlane.

To lipcowe popołudnie okazało się niezwykle udane i mimo panujących upałów bardzo energetyczne i wyjątkowo radosne za sprawą naszych małych mieszkańców, którzy licznie przybyli do parku miejskiego, aby spotkać się z prawdziwymi aktorami i wziąć udział w spektaklu teatralnym.

Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie dzieci i rodziców ośrodek kultury zaplanował kolejne spotkania teatralne w parku miejskim: 28 lipca, 11 sierpnia i 28 sierpnia.

materiał: MOK Terespol
tekst: Kamila Korneluk
zdjęcia: Łukasz Pogorzelski
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama