Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Siedlce, Parczew: Wakacje 2021 na świetlicach Caritas

Trzy świetlice prowadzone przez Caritas Diecezji Siedleckiej rozpoczęły wakacyjne półkolonie. Organizacja przygotowała dla podopiecznych zajęcia, zabawy i atrakcje. Wśród nich m.in.: wyjścia do kina, kręgielni, na trampoliny, tworzenie obrazów z suszonych liści i kwiatów, zajęcia kulinarne, sportowe oraz muzyczne malowanie.

Świetlice, wpierając rodziców w wychowaniu pociech w ciągu roku szkolnego, pełnią znaczącą rolę w kształtowaniu młodych ludzi (dzieci spędzają w nich nawet do 5 godzin dziennie). A kiedy zaczynają się wakacje, pojawia się pytanie: Jak mają je spędzić w sposób wartościowy? Interesujący? Łatwo się domyślić, że nie każdą rodzinę stać na wakacje poza domem. Ale każdy chciałby mieć piękne wspomnienia. Półkolonie Caritas są odpowiedzią na ten dylemat.
Do głównych celów takiego wypoczynku należy zapewnienie opieki nad dziećmi, ze szczególnym nastawieniem na dostarczenie im atrakcji i wrażeń (również na świeżym powietrzu), które powinny towarzyszyć letniemu wypoczynkowi. Wolny czas w świetlicy będzie spędzony miło i kreatywnie – mówi Karolina Sałasińska p.o. kierownika siedleckich świetlic Caritas.
Stawiamy na odkrywanie i rozwój zainteresowań i zdolności, ale też na kształtowanie zdrowego, bezpiecznego stylu życia. Będziemy budować w dzieciach nawyki kulturalnej rozrywki, sportu i zabawy – mówi Aneta Goławska, kierownik świetlicy Caritas w Parczewie.

Świetlice w Siedlcach

Dzieci w siedleckich świetlicach przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 i przy ul. Floriańskiej 3 w godzinach 9:00-15:00 mogą liczyć na wykwalifikowaną opiekę, ciepły posiłek i różnorodne zajęcia przez dwa miesiące. Michał (lat 8), korzystający na co dzień z placówki, tłumaczy dlaczego tak ważny jest wypoczynek pod skrzydłami Caritas: – Lubię przychodzić na świetlicę, bo w domu jest nudno. Jego imiennik, Michał (lat 14), także chwali wakacyjne zajęcia: – Przychodzimy na świetlicę, aby miło spędzać czas z Paniami oraz innymi dziećmi. O zaletach półkolonii przekonuje też Dawid (lat 12): – W domu nie ma co robić, a tu zawsze jest czym się zająć. Także Basia (lat 13) cieszy się z obecności wśród swoich kolegów: – Chętnie przychodzę na świetlicę w wakacje, bo super spędzamy tu czas. Gramy w różne gry, bawimy się na dworze. – Dobrze się tu bawimy, jest zawsze wesoło – dlatego lubimy spędzać wakacje ze świetlicą – podkreśla Weronika (lat 11). W tym roku na dzieci czekają m.in.: wyjścia do kina, Muzeum Diecezjalnego, Muzeum Regionalnego, Miejskiej Biblioteki Publicznej – lekcja biblioteczna, kręgielni, Parku Przygody oraz JumpOut Park Trampolin. Podopieczni Caritas pojadą też na obóz do Stanicy Harcerskiej „Nasz Dom” Hufca ZHP Sierpc w Słupi (19-30 lipca).

Świetlica w Parczewie

Nieco krócej będzie czynna świetlica przy ul. Kościelnej 53 w Parczewie – w godzinach 9:00-14:00 do końca lipca. Podopieczni będą pod opieką wychowawców, zjedzą też smaczny posiłek. Tutaj każdego dnia tygodnia zaplanowano zajęcia z różnych grup tematycznych – w poniedziałki zajęcia ogólnorozwojowe (wycieczki piesze w najbliższej okolicy, spotkania integracyjne, zajęcia na niepogodę, podchody), we wtorki zajęcia plastyczne (papieroplastyka – wykonywanie z bibuły kwiatów, wyklejanie z kulek bibułowych obrazów, rękodzieło – nauka zdobienia metodą decoupage, tworzenie obrazów z suszonych liści i kwiatów, oklejanie butelek i słoików wełną i sznurkiem), w środy wyjścia na basen, do kina, na pizzę oraz do lodziarni, w czwartki zajęcia kulinarne (wykonywanie racuszków z owocami, gofrów ze śmietaną i cukrem, galaretek i koktajli owocowych) oraz sportowe (tenis stołowy, dwa ognie, państwa miasta, balonówka, gry chodnikowe – klasy, guma, slalom z przeszkodami, gra w siatkówkę), w piątek zajęcia rytmiczne i muzyczne (zumba, muzyczne malowanie, karaoke, gra w „Jaka to piosenka?”). I to nie koniec długiej listy zajęć, czasu będzie wszak wiele.

Teraz dzieciom życzymy jeszcze tylko świetnej pogody. Relacje z najciekawszych zajęć można będzie śledzić na Facebook’owych fanpage’ach: Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlica Socjoterapeutyczna w Siedlcach oraz Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza w Siedlcach.

materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst i zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama